13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ ۱۰:۱۰:۰۰
کد مطلب:  738322
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه همایش تکریم خیرین مدرسه ساز در مشهد خبر داد:
عزم مجمع خیرین مدرسه ساز برای توسعه دار القرآن ها کشور

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با توجه به تفاهم‌نامه همکاری این معاونت با مجمع خیرین کشور، مشارکت خیران در ساخت و توسعه دارالقرآن‌های کشور را از جمله زمینه‌های جدید فعالیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی علیرضا کاظمی در حاشیه همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز در مشهد اظهار کرد: تمام فعالیت‌هایی که خیران انجام می‌دهند پرورشی است. خیران با ساخت مدارس و مراکز فرهنگی کار تربیتی انجام میدهد. نوع فضا و معماری که در ساخت فضای مدارس به کار می‌رود، به فعالیت‌های پرورشی و رویکردهای تربیتی برمی‌گردد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، خیران سهم عمده‌ای از ظرفیت‌های پرورشی را هم بر دوش می‌کشند؛ ساخت نمازخانه‌ها، دارالقرآن‌ها، کانون‌های پرورشی و همین طور اردوگاه‌ها از این جمله است. اخیرا هم تفاهم‌نامه‌ای را معاونت پرورشی با مجمع خیرین کشور مبنی بر مشارکت خیران در ساخت و توسعه دارالقرآن‌های کشور امضا شده است.

کاظمی با بیان اینکه اوقاف نیز در بخش‌های مختلفی از جمله ساخت فضاهای فرهنگی و پرورشی با آموزش و پرورش همکاری دارد افزود : علاوه بر این، اوقاف به برگزاری مسابقات قرآنی و فعالیت‌های قرآنی در آموزش و پرورش کمک شایانی می‌کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطر نشان کرد: طرح مدرسه‌یاران در آموزش و پرورش خراسان رضوی راه اندازی شد و تا کنون در حال فعالیت است نیز از دیگر فعالیت‌های خیران است. این طرح برای رفع مشکلات جزئی مدارس مانند سرانه مدارس، بهبود وضع ساختمان مدارس اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مدارس طراحی شده است.

به اشتراک بگذارید :