13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ ۱۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  738324
خیر مشهدی در حاشیه همایش تکریم خیرین مدرسه ساز کشور:
ساخت محیط های ورزشی به کاهش معضلات اجتماعی کمک خواهد کرد

مهدی مروج تربتی، خیر مشهدی که در بخش تربیت بدنی و ساخت سالن های ورزشی در استان فعالیت داردبر لزوم حمایت از دانش‌آموزان برای داشتن جامعه‌ای سالم تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از پانا مهدی مروج تربتی، خیر مشهدی که در بخش تربیت بدنی و ساخت سالن های ورزشی در استان فعالیت دارد گفت: اگر برای دانش آموزان شرایط خوبی در حوزه آموزش و پرورش ایجاد کنیم می توانیم آینده بهتری داشته باشیم .

وی ادامه داد: خدمت کردن به دانش آموزان خدمت به جامعه است و خدمت کردن به ساخت آینده خیلی بهتر .من می خواهم صفر تا صد کار را خودم اجراکنم و از ارگان ها هیچ کمکی درخواست نکردم .

مروج تربتی با تاکید بر لزوم ورود خیرین به ساخت محیط های ورزشی خاطر نشان کرد : تعداد زیادی از خیرین به فکر ساخت مدرسه هستند، جوان وقتی در مدرسه کارش تمام شد در جامعه چه وضعیتی دارد و این ورزش حرف اول را میزند و باعث پیشرفت فکری و روحی و شکوفایی و تفکرات اجتماعی دانش آموزان می شود وقتی دانش آموزان درگیر ورزش باشند از خیلی مفاسد و معضلات اجتماعی دور میشوند .

وی گفت: این محیط های ورزشی که به شدت مورد نیاز دانش آموزان است متاسفانه در جامعه این فضاها بسیار کم است مخصوصا برای دختران که امکان ورزش در فضای آزاد را ندارند .

مروج با بیان اینکه اسطوره های بزرگ تاریخی که ما داریم همه انسان هایی ورزشکار بوده اند،اظهار کرد: با توجه به اینکه ورزش اهمیت زیادی دارد و اکثر مردم در آپارتمان زندگی کرده و فضای مدارس محدود است که امکان بازیابی فیزیکی و ورزشی نیست بنا بر این به فکر ساخت و ساز امکان ورزشی برای دانش آموزان شد.

این خیر نیک اندیش در پایان خاطر نشان کرد : در فضای ورزشی یک دانش آموز میفهمد معنی برد و باخت و شیوه برنده شدن چیست و اگر باخت راه حل هایی را برای پیروزی اش پیدا کند

به اشتراک بگذارید :