13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  738327
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در همایش تکریم خیرین مدرسه ساز در مشهد:
مجلس آمادگی دارد هر فرآیندی برای تسریع کار خیرین نیاز باشد با فوریت پیگیری نماید

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس همواره در کنار خیرین مدرسه ساز است، اعلام کرد هر قانونی نیاز باشد تاکار خیرین تسریع شود، مجلس آمادگی دارد که با فوریت رسیدگی کند.

به گزبارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی سلمان خدادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز در مشهد  یادآور شد: ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه نیز به خیران مدرسه‌ساز برای پیشبرد کارهایشان کمک می‌کند.

نماینده ملکان افزود :: باعث افتخار است که 650 هزار خیر مدرسه‌ساز در داخل کشور و هزار خیر در خارج از کشور در این عرصه فعالیت دارند. از خیرین مدرسه‌ساز تشکر می‌کنم که فرهنگ‌‌سازی کرده‌اند و باعث تربیت دانش‌آموزان و نوجوانان این کشور شده‌اند. این کار برای کشور ماندگار است.

خدادادی با اشاره به جمعیت 14 میلیونی دانش آموزان کشور خاطر نشان کرد: با توجه به این تعداد دانش‌آموز که نیازمند توجه هستند، مهم است. باید در کنار ساخت مدرسه، ساخت کانون‌های فرهنگی، ایجاد مراکز آموزشی، کتابخانه، احداث اردوگاه‌ها برای پرورش فکری در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین با بیان اینکه مشکل کمبود فضاهای آموزشی و پرورشی به دست خیران حل شده است افزود : خیران مدارس را با عشق می‌سازند، در زلزله اخیر حتی برخی بیمارستانها فرو ریخت اما مدارس خیرساز استوار ماند زیرا مدارس خیر‌ساز با معنویت همراه است.

 

به اشتراک بگذارید :