13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ ۰۹:۳۲:۳۸
کد مطلب:  738725
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی :
همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز با هدف تکریم خیرین و اشاعه فرهنگ مدرسه سازی برگزار شد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در حاشیه مراسم تجلیل و تکریم خیرین مدرسه ساز عنوان کرد :همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز با هدف تکریم خیرین و اشاعه فرهنگ مدرسه سازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اموزش و پرورش خراسان رضوی قاسم علی خدابنده مدیرکل این سازمان ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری همایش تکریم خیرین مدرسه ساز کشوراظهار کرد: حدود هشتصد نفر از خیرین به نمایندگی از خیرین مدرسه ساز سراسر کشور در این همایش شرکت داشتند که حضور نمایندگان شورای اسلامی از کمیسیون های اجتماعی،کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون عمران،وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولین عالی رتبه نظام در این مراسم بیانگر اهمیت موضوع است.

وی افزود: مدیران آموزش و پرورش و مدیران نوسازی استان ها و همین طور روسای مجامع خیرین مدرسه ساز استان ها از سراسر کشور در مشهد گردهم آمدند تا در کنارتکریم و تجلیل از خیرین عزیز مدرسه ساز، گامی در راستای اشاعه فرهنگ مدرسه سازی و کار خیر در بین نسل جوان ومردم برداشته باشند.

خدابنده به تعاملات گسنرده آموزش و پرورش خراسان رضوی با مجمع خیرین نیز اشاره کرد و گفت: در حاشیه این مراسم کارگروه های تخصصی تشکیل و راهکار های جذب و تشویق خیرین و همچنین راهکار های افزایش اعتبارات دولتی در ساخت و سازها و همین طور راهکارهاو در بحث انشعابات،نگهداری از مدارس و موضوعات از این دست مورد بررسی قرار گرفت.
وی در ادامه به ظرفیت عظیم خیرین در امر مدرسه سازی اشاره کرد و افزود: در استان خراسان رضوی از پنجاه و چهار هزار کلاس درس، بیست و دو هزار کلاس توسط خیرین ساخته شده است و این یعنی بیش از یک سوم مدارس در استان خیر ساز است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی  در مورد طرح های در حال احداث توسط خیرین در خراسان رضوی نیز عنوان کرد : در حال حاضر در سطح استان حدود پانصد پروژه در حال اجرا داریم که بیش از نیمی از آن ها توسط خیرین ساخته شده است ،با این حال ما هوز هم نیاز به ساخت مدارس جدید داریم.

خدابنده در مورد رویکرد جدید آموزش و پرورش در قبال آموزش مهارت ها تصریح کرد : رویکرد جدید آموزش و پرورش موضوع آموزش مهارت ها و توسعه متوازن رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش است بنابراین نیازمند ساخت و تاسیس هنرستان ها هستیم لذا درخواست من از خیرین ارجمند مدرسه ساز نیز تغییررویکرد ساخت و ساز به سمت سوی هنرستان ها و ساخت و تجهیز کارگاه در اینگونه فضاهای آموزشی است.

وی همچنین به برخی از کمبودهای آموزش و پرورش استان در زمینه فضاهای آموزشی اشاره و خاطر نشان کرد :
وی در ادامه گفت: گاه ساخت مدرسه در برخی از مناطق اولویت ندارد اما به درخواست خیرین  با ساخت مدرسه در روستا یا شهری خاص موافقت می شود این در حالی است که در دیگر مناطق به شدت با کمبود مواجه هستیم و چنانچه خیرین ارجمند به پیشنهادات آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی اقدام به ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی نمایند دانش آموزان بیشتری تحت پوشش تحصیلی قرار خواهند گرفت.
 

به اشتراک بگذارید :