13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ ۱۶:۳۵:۳۰
کد مطلب:  740691
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به مناسبت سالروز تاسیس بسیج مستضعفین گفت:
آنچه که از بسیج به عنوان یک شاخصه اصلی و مهم می شناسیم معنویت و اخلاص بسیجیان است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج و تاسیس بسیج مستضعفین عنوان کرد: آنچه که از بسیج به عنوان یک شاخصه اصلی و مهم می شناسیم معنویت و اخلاص بسیجیان است، چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن همیشه بسیجی را به عنوان یک فرد با ایمان، متهعد و با اخلاص می شناسند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: در سال های بعد از انقلاب بسیج منشا بسیاری از تغییرات و تحولات مفید و موثر در کشور بوده و فعالیت ها و عملکرد بسیار موثری را داشته است. در دوران دفاع مقدس این بسیج بود که با جذب و آموزش نیروهای مردمی و همچنین سازمان دهی و اعزام و بکارگیری نیروها در نقاط مختلف توانست نظم جنگ را بدست گیرد و در طی هشت سال دفاع مقدس بسیاری از عملیات هایی که رزمندگان اسلام انجام دادند با تکیه بر همین نیروهای بسیجی بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه افزود: بعد از دفاع مقدس و جنگ نیز عده ای شاید بر این باور بودند که فعالیت بسیج پایان یافته و باید به فعالیتش خاتمه دهد اما مقام معظم رهبری در دیداری که در آن زمان با بسیجیان داشتند فرمودند که یک عده ای فکر می کنند که جنگ به پایان رسیده و فعالیت بسیج نیز باید خاتمه یابد در صورتی که اینطور نیست و کشور و مملکت به حضور نیروهای بسیجی آماده، مومن و انقلابی نیاز دارد. کما اینکه در دوران سازندگی نیز بسیج فعالیت های زیادی را انجام داد و موجب اقتدار کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گردید.

خدابنده با بیان اینکه بعد از دوران دفاع مقدس نیز دشمنان کشور و ملت بیکار ننشستند و توطعه ها و تهدیدات مختلفی را بر علیه کشور برنامه ریزی کردند گفت: تهدیدات دشمنان کشور را میتوان از لحاظ جامعه شناختی به سه گروه نرم، نیمه سخت و سخت طبقه بندی کرد که خوشبختانه بسیج در راه مبارزه با هر سه نوع تهدید دشمنان فعال بود و حضور چشمگیری در صحنه ها داشته است.

وی ادامه داد: آنچه که از بسیج به عنوان یک شاخصه اصلی و مهم می شناسیم معنویت و اخلاص بسیجیان است، چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن بسیجی را به عنوان یک فرد با ایمان، متهعد و با اخلاص می شناسند یعنی فرهنگ بسیج این هست که اگر قرار است کسی بسیجی باشد اول باید فرهنگ بسیجی را رعایت کند و سپس این فرهنگ را اشاعه دهد و یکی از شاخصه های فرهنگ بسیجی داشتن ایمان است. ایمان و اعتقاد قلبی قوی نقطه قوتی بود که در دوران دفاع مقدس بسیاری از مشکلات را رفع می کرد و هر کسی که بسیجی هست باید این روحیه اخلاص و معنویت را حفظ کند.

قاسمعلی خدابنده در ادامه مطالب خود تاکیدکرد: عمل گرایی همراه با آرمان گرایی یکی دیگر از شاخصه های مهم بسیجیان هست و حتما همراه با فعالیت ها باید نیم نگاهی هم به چشم اندازها و آرمان های انقلاب و نظام داشته باشیم و حرکت خود را بر مسیر تفکر و اندیشه قرار دهیم و اگر قرار است فرهنگ بسیجی را در کشور نهادینه کنیم قطعا باید به این موضوعات توجه کنیم.

وی در پایان آموزش و پرورش را یکی از نهادهایی دانست که با بسیج تعامل بسیار خوبی داشته و هم در حوزه بسیج دانش آموزی و هم در حوزه بسیج فرهنگیان اقدامات گوناگونی صورت گرفته است که از آن جمله می توان به برگزاری اردوهای راهیان نور اشاره کرد که همه ساله در کشور برگزار می شود و امسال نیز آموزش و پرورش خراسان رضوی قریب به20 هزار دانش آموز را به مناطق جنگی اعزام خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید :