23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ ۱۶:۵۵:۰۶
کد مطلب:  740695
سازمان های بین المللی تنها دو درصد از هزینه آموزش پناهندگان در ایران را پرداخت می کنند.

دکتر غلامرضا کریمی ضمن حضور در کنفرانس "پژوهش در زمینه مهاجرت " به ارائه اخرین فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در این زمینه پرداخت.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل با حضور در کنفرانس "پژوهش در زمینه مهاجرت: پیگیری چالش‌ها و تشریح راه‌حل‌ها " که با همکاری دانشگاه اصفهان و اتحادیه اروپا در ۶ آذرماه برگزار گردید گزارشی از آخرین وضعیت آموزش پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران ارائه نمود.

در این کنفرانس دکتر کریمی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اموزش پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران به دستور مقام معظم رهبری در سال 1385 مبنی بر آموزش اتباع و پناهندگان و پذیرش همه افراد لازم التعلیم حتی افراد فاقد مجوز اقامت اشاره و اعلام نمود در حال حاضر نزدیک به  500 هزار دانش اموز پناهنده  در کنار دانش آموزان ایرانی در مدارس سراسر کشور مشغول تحصیل هستند.

کریمی در ادامه به همکاری وزارت آموزش و پرورش با نهادهای بین المللی از جمله  کمیساریایی عالی پناهندگان ملل متحد و یونیسف در این زمینه اشاره نمود و گفت از 150 میلیلون دلار هزینه وزارت آموزش و پرورش برای پناهندگان  تنها دو درصد آن توسط سازمان های بین المللی تامین می گردد. وی لزوم کمک بیشتر  مجامع بین المللی را  زمینه آموزش اتباع خواستار گردید.

گزارش ارائه شده توسط دکتر کریمی به عنوان نماینده وزارت آموزش و پرورش  مورد توجه هیأت اروپایی قرار گرفت و مقرر شد که جلسات مشترکی در جهت گسترش تعاملات و همکاری ها در جهت اجرای پروژه های مختلف با مدیران و کارشناسان اتحادیه اروپا در خصوص آموزش پناهندگان صورت گیرد.

لازم به ذکر است خصوص  هدف از برگزاری کنفرانس مهاجرت، بررسی موضوع مهاجرت از جنبه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اجرایی در ایران و اروپا برای درک بیشتر طرفین در همکاری و سیاستگذاری‌های حمایتی در این خصوص از طریق اجرای پروژه‌های پژوهشی است. این ررویداد مهم با حضور جمعی از مسئولان و کارشناسان اتحادیه اروپا و ایرانی در تالار صدر دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل، دانشگاه اصفهان برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :