21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ ۰۹:۱۷:۲۳
کد مطلب:  742392
همزمان با هفته گرامیداشت فعالیت مدارس آموزش از راه دور صورت گرفت:
تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش از فعالیت حوزه مدارس آموزش از راه دور استان

همزمان با هفته گرامیداشت فعالیت مدارس آموزش از راه دور، "قاسمعلی خدابنده" مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با حضور در دفتر کارشناسی آموزش از راه دور این سازمان از فعالیت های صورت گرفته در این حوزه تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در جریان جلسه کوتاهی که در حاشیه حضور در این دفتر برگزار شد با بیان این که زیرساخت های خوبی برای تجهیز الکترونیک مدارس آموزش از راه دور در استان فراهم شده و خراسان رضوی آمادگی ارائه تجربیات خود از این مدل خدمت رسانی را به سایر استان ها دارد اظهار داشت: اقداماتی که طی دو سال گذشته در بعد کمی و کیفی در این حوزه صورت گرفته قابل توجه است و ما پس از سال ها وقفه شاهد رشد کمی قابل توجه مدارس آموزش از راه دور هستیم.
وی افزود: با اقدامات صورت گرفته در استان خراسان رضوی ۵۸ مدرسه جدید به ۱۴۷ مدرسه فعال موجود اضافه می شود ضمن این که دقت و حساسیت همکاران آموزش از راه دور در جذب نیروهای کیفی و علمی جدید نیز موجب ارتقاء سطح آموزش و پرورش در این مدارس شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: یکی از مشکلات مدارس آموزش از راه دور عدم وجود کارشناس مستقل در ادارات است که همکاران سایر بخش ها در پست های ترکیبی می بایست در این حوزه برنامه ریزی و اقدام نمایند و امیدواریم در صورت وجود شرایط مناسب و امکان قانونی برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.
وی با اشاره به این که افزایش پوشش تحصیلی بازماندگان از تحصیل در مدارس آموزش از راه دور خراسان رضوی قابل توجه بوده است تاکید کرد: این امر نشان دهنده شناسایی و معرفی مطلوب جایگاه این مدارس و برداشتن قدم های مثبت در جهت توسعه عدالت آموزشی می باشد.
خدابنده در پایان با بیان این که جشنواره قلم در مرحله کشوری به میزبانی خراسان رضوی برگزار خواهد شد اظهار امیدواری کرد با حمایت مجموعه وزارت آموزش و پرورش و تلاش دست اندرکاران حوزه مدارس آموزش از راه دور در استان شاهد برگزاری باشکوه این جشنواره باشیم.

گفتنی ست همزمان با هفته گرامیداشت فعالیت مدارس آموزش از راه دور، با حضور حشمتی دبیر ستاد مرکزی جشنواره قلم و نماینده وزارت آموزش و پرورش، ابلاغ ریاست ستاد اجرایی جشنواره قلم، به مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :