22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ۱۴:۱۱:۴۳
کد مطلب:  743952
در راستای مهارت آموزی دانش آموزان خوسفی برگزار شد:
نخستین جشنواره ساخت عروسک های نمدی در خوسف

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در راستای ارتقای سطح مهارتی دانش آموزان دختر نخستین جشنواره ساخت عروسک های نمدی در مدارس متوسطه اول شهرستان خوسف برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز اظهار کرد: این جشنواره با شرکت 51 دانش آموزدختر دوره اول متوسطه در قالب 17 تیم سه نفره برگزار شد.

وی با اشاره به تولید 17 عروسک در این جشنواره تصریح کرد: عروسک های تولید شده توسط دانش آموزان گویای فرهنگ، آداب، رسوم و اندیشه اساطیری مردم این دیار است که در شخصیت عروسک ها تبلور یافته است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که نخستین جشنواره عروسک های نمدی خوسف با هدف مهارت آموزی، افزایش مهارت های هنری، تقویت روحیه شادی و نشاط در بین بین دانش آموزان شرکت کننده  برگزار شد، ادامه داد: در پایان تیم های دبیرستان های شهید شرفی معصوم آباد و حضرت زینب به عنوان تیم های برترمعرفی شدند.

واقعی با اشاره به برگزاری جشنواره موشک های آبی با شرکت 17 تیم از دانش آموزان پسر شهرستان خوسف در نیمه دوم آذر ماه سال جاری، اضافه کرد: آثار برتر و دست سازه های منتخب دانش آموزان دختر و پسر خوسفی در نمایشگاه هفته پژوهش شهرستان که اواخر آذرماه سال جاری در مرکز شهرستان برگزار می شود، در معرض بازدید عموم قرار می گیرد.

به اشتراک بگذارید :