23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  745287
صدور تفکر بسیجی به منطقه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در همایش "بسیج و تأثیر آن در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی در افق ۱۴۰۴" بر هماهنگی ملت ایران در عرصه دفاع از امنیت و اقتدار ایران تاکید کرد.

دکتر غلامرضا کریمی در همایش "بسیج  و تأثیر آن در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی در افق ۱۴۰۴" ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مؤلفه‌های قدرت ایران بسیج و تفکر بسیجی بوده است و بیشترین نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف همچون هشت سال دفاع مقدس و دوران سازندگی بر عهده بسیج بوده است.

فرمانده پایگاه مقاومت شهداء هسته ای از جمله اهداف این همایش را بازخوانی ماموریت جدید بسیج در عرصه بین المللی و حساسیت ویژه نسبت به موضوع نفوذ، مراقبت و توامندسازی نیروی انسانی، آگاهی بخشی به موقع معنویات مقام معظم رهبری در خصوص ماموریت های فرهنگیان بسیجی عنوان نمود.

دکتر کریمی خاطرنشان کرد: هر جا ضرورت ایجاب کرده است کارکرد بسیج به سمت توسعه و آبادانی رفته است و درجایی که بسترسازی برای دفاع و فعالیت‌های خارج از کشور نیاز بوده است بسیج حضور پیداکرده است و نقش‌آفرینی کرده است.

وی خاطر نشان کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه گذشته به دلیل تفکر و حضور بسیجیان بوده است و اگر یک روز مهم‌ترین عنصر قدرت ایران در غنی‌سازی انرژی هسته‌ای بود امروز مشاهده می‌کنیم که باوجود تحریم‌ها و عدم غنی‌سازی، میزان نفوذ ایران در منطقه مؤلفه قدرت ایران شده است و این بسیار برای ما ایرانیان واجد ارزش است.

دکتر کریمی تصریح کرد: تفکر بسیج شامل تمام آحاد مردم می‌شود و امروز از افتخارات نظام صدور تفکر بسیجی به منطقه است و گروه‌های مبارزی که در کشورهای دیگر شکل می‌گیرد برگرفته از انقلاب اسلامی و تفکر بسیجی است و ملت ایران آنجا که از امنیت و اقتدار ایران سخن به میان می‌آید هماهنگ و هم‌ شکل در عرصه دفاع حضور پیدا می‌کنند.

 

قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور بابیان اینکه به دنبال نظام آموزشی بین‌الملل برای وزارت آموزش و پرورش  هستیم، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۱۰مدرسه در ۶۰کشور دنیا داریم که در این پایگاه‌ها ضمن ارائه آموزش زبان و ادبیات فارسی به دانش آموزان، چارچوب ارزش‌های ایران اسلامی هم به دانش آموزان و علاقمندان آموزش داده می‌شود.

 

همایش بسیج و تاثیر آن در معادلات منطقه ای بین المللی در افق ۱۴۰۴از طرف پایگاه شهداء هسته ای مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش  در روز دوشنبه 12 آذرماه در مجتمع تطبیقی و بین الملل پسران تهران برگزار گردید. در این همایش همچنین سردار پاشا محمدی نیز به اراد سخنرانی پرداختند.

به اشتراک بگذارید :