13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۰۶:۵۰:۲۶
کد مطلب:  746590
مدیرکل آموزش و پرورش استان در درگز:
مدیریت آموزشگاه تاثیر گذارترین و برترین عامل در جهت رشد و توسعه مدرسه

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع مدیران مدارس و فرهنگیان شهرستان درگز و منطقه نوخندان گفت: شعار آموزش و پرورش این است که مدرسه محوری را نهادینه کند و کلیه برنامه های اجرایی و فرآیندهای آموزشی باید در مدرسه اتفاق بیفتد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه که در حاشیه سفر یک روزه به درگز و نوخندان انجام شد گفت: تلاش آموزش و پرورش این است که مدرسه محوری را نهادینه کند و بر اساس این هدف کلیه برنامه های اجرایی و فرآیندهای آموزشی باید در مدرسه اتفاق بیفتد.

وی با بیان این که آموزش و پرورش محور توسعه است و همه کشورهایی که به توسعه و تکامل رسیده اند قطعا مبدا حرکت آن ها از آموزش و پرورش بوده است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست پس اگر ما نیز می خواهیم بر مدار توسعه قرار بگیریم قطعا باید آموزش و پرورش در کانون توجه برنامه های توسعه ای قرار گیرد افزود: در مدرسه اجزای مختلفی مانند فضا، تجهیزات، دانش آموزان، معلمان، کادر اجرایی و مدیر آموزشگاه وجود دارد و هرکدام از عوامل فوق تاثیراتی در فرآیندهای آموزشی و پرورشی دارند اما از بین اجزای فوق تاثیر گذارترین و برترین عامل مدیریت آموزشگاه است که در راس امور قرار دارد.

خدابنده ادامه داد: اگر مدیر آموزشگاه از نظر اخلاقی و حرفه ای فردی شایسته باشد و دارای شخصیت مدیریتی باشد قطعا برنامه ها، عملکرد و فرآیند آموزشی و تربیتی آن مدرسه نسبت به سایر مدارس ارتقاء می یابد ضمن این که نباید فراموش کنیم جایگاه مدیریت آموزشگاه یک جایگاه رفیع است، اگر قرار است در مدرسه اتفاقی بیفتد و اهداف مورد نظر سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش محقق شود قطعا جایگاه مدیران حائز اهمیت است چون ما اعتقاد داریم که مدرسه محوری باید انجام شود و امور باید به مدیر تفویض اختیار شود و در این میان رکن اساسی و محور و عمود مدرسه مدیر است و اگر جایگاه مدیریت ارتقاء پیدا کرد جایگاه مدرسه نیز ارتقاء می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر این که در انتصاب مدیران باید تلاش کنیم کسانی را انتخاب کنیم که دارای استعداد، شخصیت مدیریتی، شایستگی های اخلاقی و حرفه ای باشند و با اصول مدیریتی آشنا باشند و پس از انتخاب باید به ارتقا توانمندی مدیران کمک کنیم و با برگزاری دوره ها و آزمون های مختلف و همچنین با تجربه گردانی های متعدد، مدیران را به سمتی ببریم که توانمندتر شوند اظهار داشت: نظام پاداش باید در بین مدیران با توجه به موفقیت های مدیر متفاوت باشد و حتما پله های ترقی باید برای یک مدیر فراهم شود و به مدیران موفق جایگاه و سمت های بالاتری داده شود.

وی افزود: اجرای برنامه های کلیدی همچون برنامه تدبیر در دوره ابتدایی و برنامه تعالی در دوره متوسطه از اهمیت بالایی برخوردار است ، همچنین پارامترهای مهمی که در رشد و توسعه کیفیت مدارس نقش دارند را می توان وجود افراد منضبط، وجود تفکر انضباطی و در نهایت وجود عملکرد منضبط نام برد که این نظم سیستمی با یک هم افزایی در بین همکاران منجر به تعالی مدرسه می شود.

خدابنده در پایان گفت: در علم مدیریت، مدیریت را به پنج سطح مختلف تقسیم می کنند که مدیران سطح اول افرادی هستند با توانمندی فوق العاده، مدیران سطح دوم علاوه بر داشتن توانمندی شخصی افرادی هستند که به صورت گروهی کار می کنند و مشارکت پذیر هستند، مدیران سطح سوم مدیرانی هستند که کارآمدند، سطح چهارم مدیرانی هستند که بر روی زیر مجموعه خود نفوذ دارند و مجموعه خود را کنترل می کنند اما مدیران سطح پنجم که عالی ترین سطح مدیران هستند مدیران خلاقی هستند که تبدیل به یک رهبر می شوند و قلب ها و دل های افراد را به تسخیر خود در می آورند و بین تیم مدیریتی روابط عاطفی پدیدار می شود و بسیاری از کارهای سخت را با جان و دل انجام می دهند، در این میان برای اینکه مدارس ما به سطح مدارس متعالی برسد مدیریت ما باید مدیریت سطح پنجم باشد که در آن خلاقیت، نفوذ، کارآمدی، مشارکت و رهبری وجود دارد و اگر مدیران مدارس ما به این سطح برسند قطعا به دستاوردها و افتخارات بزرگی خواهند رسید.

حسن فرهادی فرماندار درگز نیز در ادامه این جلسه گفت: با علم روز و براساس مقتضیات باید شرایط کشور را درک کنیم و حرکت روبه جلوی آموزش و پرورش را ادامه دهیم.

 وی تصریح کرد: تمامی علمای تعلیم و تربیت آموزش و پرورش را بستر توسعه می دانند و باید فرهنگ عقلایی، فرهنگ پژوهشی و فرهنگ مهارت آموزی را در دستور کار قرار دهیم و بدانیم اگر قرار است تحولی در جامعه ایجاد شود این تحول فقط از طریق آموزش و پرورش میسر می شود.

حبیب قنبری رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان درگز نیز گفت: بخاطر پراکندگی جمعیتی با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم و غیر بومی بودن نیروهای جدید و خروج آن ها از منطقه این مشکل را پر رنگ تر کرده است. وی افزود: حدود ۸۵۰۰۰مترمربع فضای آموزشی داریم که ۸.۵متر برای هر دانش آموز می شود  اما ۶۵درصد این مدارس تخریبی است و باید نوسازی شود.

 وی در پایان سخنان خود با توجه به وجود استعدادهای ورزشی مختلف در دانش آموزان منطقه تاسیس یک هنرستان تربیت بدنی را ضروری برشمرد.

مژده درسنی مدیر آموزش و پرورش نوخندان نیز در این جلسه گفت: ما برای تغییر در آموزش و پرورش طبق اسناد بالادستی نیازمند تحول بنیادین هستیم و برای تربیت دانش آموزان بالنده، پویا و تمام ساحتی باید تغییراتی را از خودمان آغاز کنیم و به یک سازمان یادگیرنده تبدیل شویم.

وی ادامه داد: در دنیای امروز تنها سازمان هایی می توانند فعال باشند و بقاء پیدا کنند که به سازمان یادگیرنده تبدیل شوند و مدیران و مدارسی می توانند موفق باشند که زودتر، بهتر و سریع تر به سازمان یادگیرنده تبدیل شوند و سازمان های یادگیرنده سازمان هایی هستند که دائما افراد در آن بتوانند چیزهای جدید را فراگیرند و به رقابت بپردازند و قدرت خلاق داشته باشند و با دانش، بصیرت و هم افزایی می توان به این مهم رسید.

به اشتراک بگذارید :