13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۲:۳۳:۵۴
کد مطلب:  748856
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین ویژه نکوداشت روز جهانی معلولین مطرح کرد:
خراسان رضوی سرآمد ایجاد فضاهای آموزشی مناسب برای دانش آموزان با نیازهای ویژه

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین ویژه نکوداشت روز جهانی معلولین گفت:استان خراسان رضوی در ایجاد فضاهای آموزشی برای دانش آموزان با نیاز های ویژه جزو استان های سرآمد کشور است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده؛مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین ویژه نکوداشت روز جهانی معلولین با حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه روز جهانی معلولین را روز اثبات "خواستن توانستن است" توصیف و عنوان کرد :دانش آموزان با نیازهای ویژه توانمندی هایی دارند که اگر عرصه را برای شکوفایی آن ها فراهم کنیم اتفاقات بزرگی را رقم خواهند زد.

وی با بیان اینکه روز جهانی معلولین می تواند در فرهنگ سازی برای توجه هرچه بیشتر به معلولین تاثیر گذار باشد افزود: خوشبختانه به همت اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی در سطح استان فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان با نیازهای ویژه فراهم شده و از این منظر جز استان های سرآمد در کشور هستیم.

خدابنده افزایش عدالت اجتماعی را عامل افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان با نیازهای ویژه دانست و تصریح کرد :شاید پذیرش برخی معلولیت ها برای افراد و اطرافیان سخت باشد اما سازماندهی محیط و فضای زندگی به بالابردن کیفیت زندگی افرادی که دارای نیازهای ویژه هستند کمک خواهد نمود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان ضمن تاکید بر لزوم رفتار صحیح و شناخت دقیق از انواع معلولیت ها در جامعه خطاب به دانش آموزان با نیازهای ویژه تاکید کرد :دانش آموزان با نیازهای ویژه برای مفید و موثر بودن در جامعه باید تمرین و تکرار داشته باشند و خود را با خود و آنچه که در گذشته بوده اند مقایسه کنند.

به اشتراک بگذارید :