22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۴:۳۲:۰۹
کد مطلب:  749042
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
اعزام 115 مشاور مذهبی به مدارس استان

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون 115 مشاور مذهبی به دبیرستان های دوره اول و دوم استان اعزام شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی ظهر امروز در جلسه کمیته همکار های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش که در سالن کنفرانس این اداره کل  برگزا ر شد، اظهار کرد: در سال گذشته 961 گفتمان دینی در تمام دوره های تحصیلی با مشارکت یکصد هزار دانش آموز و فرهنگی استان و با حضور اساتیدی از تهران و قم در مدارس استان برگزار شد.

وی با اشاره به  برگزار دوره های آموزشی برای فرهنگیان استان در حوزه فرق و مذاهب، تصریح کرد: این دوره های آموزشی با هدف تقریب مذاهب، تقویت مودت بین فرق اسلامی  و آشنایی بیش از پیش فرهنگیان با فرق و مذاهب با حضور  فرهنگیان استان برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از همکاری 4 هزار ساعته حوزه های علمیه با آموزش و پرورش استان به صورت رایگان خبر داد و افزود: 20  روحانی برادر به صورت تمام وقت و همچنین 20 خواهر و برادر طلبه به صورت پاره وقت در مدارس مشغول فعالیت و ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به دانش آموزان دخترو پسر استان هستند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح بینات در مدارس استان ،  ادامه داد: در این طرح 90 روحانی در شهرستان ها و مناطق استان با مدیران مدارس همکاری داشته و نماز جماعات مدارس را اقامه می نمایند.

 واقعی؛ تصویب طرح روحانی معین در مدارس شهرستان بیرجند را مهم ترین مصوبه این جلسه دانست.

به اشتراک بگذارید :