13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ۱۳:۵۳:۴۸
کد مطلب:  749810
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین اختتامیه دومین جشنواره دانش آموزی مفلحون
امر به معروف و نهی از منکر موجب تحکیم وحدت جامعه می شود

آیین اختتامیه دومین جشنواره دانش آموزی مفلحون با حضور سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس و مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: در فعالیت های اجرایی همیشه امر به معروف بر نهی از منکر مقدم تر است و اگر در جایی نور باشد دیگر تاریکی معنایی ندارد و ما باید در جهت اشاعه امر به معروف تلاش کنیم.

خدابنده با اشاره به اینکه اگر می خواهیم جامعه به سمت سلامت و سعادت حرکت کند باید امر به معروف در بین مردم فراگیر شود افزود: اگر منکر در جامعه رواج یابد به مرور کل جامعه را فرا می گیرد پس برای حفظ اتحاد و سلامت جامعه باید موضوع امر به معروف و نهی از منکر در اولویت ها قرار گیرد و قطعا امر به معروف و نهی از منکر موجب تحکیم وحدت جامعه می شود و چون تربیت نسل جوان در مدارس اتفاق می افتد اهتمام مدارس به موضوع امر به معروف و نهی از منکر ضروری است و سبب نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود.

وی ادامه داد: رویکرد وزارت آموزش و پرورش یک رویکرد تربیتی و فرهنگی است و این رویکرد تربیتی در راس همه فعالیت ها قرار گرفته است ضمن اینکه مبنای سند تحول بنیادین براساس آموزه های دینی است و یکی از آن آموزه ها موضوع امر به معروف و نهی از منکر است و هرچقدر آگاهی بخشی به دانش آموزان در این زمینه بیشتر شود به نهادینه سازی موضوع امر به معروف و نهی از منکر کمک خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: دعوت کننده به امر خیر خودش باید یک اسلام شناس باشد و با مبانی اسلامی آشنایی داشته باشد و شیوه صحیح برخورد و ارتباط با مردم را بداند.

خدابنده افزود: یکی از مواردی که در آموزش و پرورش به آن تاکید می شود فریضه اقامه نماز است و در سال جاری آموزش و پرورش در بین دستگاه های اجرایی کشور در زمینه اقامه نماز مقام برتر کشور را کسب کرد که این موضوع نشان از اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت به فریضه نماز را دارد.

وی در خاتمه بیان کرد: در سال تحصیلی جاری 300 هزار دانش آموز در حفظ جزء سی ام قران کریم ثبت نام کردند و هرچقدر ما بتوانیم تعالیم قرآنی و اسلامی را ترویج دهیم به گسترش موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کمک خواهد کرد.

قابل ذکر است در پایان جلسه از ادارات آموزش و پرورش تایباد، سبزوار و ششتمد به عنوان ادارات برتر در حوزه فعالیت امر به معروف و نهی از منکر تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :