13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ ۲۱:۰۳:۰۸
کد مطلب:  750763
مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در مراسم گرامیداشت هفته مدارس و مراکز غیردولتی:
مدارس غیردولتی تجلی گاه اعتماد دولت و بخش خصوصی به یکدیگر است

آیین نکوداشت موسسان مدارس و مراکز غیردولتی همزمان با آخرین روز هفته گرامی داشت مدارس غیر دولتی در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان در آیین گرامیداشت هفته مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش را تاثیرگذارترین دستگاه در  توسعه همه جانبه کشور و دارای حساسیت و اهمیت ویژه ای دانست و گفت: حجم گسترده فعالیت در آموزش و پرورش کار را در این حوزه مشکل کرده است و باتوجه به سیاست جلب مشارکت ها که در این بخش دنبال می شود امیدواریم بتوانیم گام های بلندی در مسیر توسعه آموزش و پرورش تمام ساحتی برداریم.

وی افزود: قطعا فعالیت مطلوب در این حوزه به تنهایی از سمت دولت محقق نمی شود و اگر به دنبال تحقق اهدافی که در سند تحول مطرح شده هستیم باید از بخش خصوصی برای بهبود فرآیندها کمک بگیریم.

خدابنده با بیان اینکه از دیرباز مدارس غیردولتی در کشور و استان نقش بسیار زیادی در برنامه های تعلیم و تربیت داشته اند تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که بخش مهمی از اقدامات در آموزش و پرورش با مشارکت مدارس و مراکز غیردولتی محقق می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مدارس غیردولتی را تجلی گاه اعتماد دولت و بخش خصوصی به یکدیگر توصیف و خاطر نشان کرد: امروز موسسان این مدارس به عنوان خیرین مدرسه دار در کشور و استان خراسان رضوی در کنار دستگاه تعلیم و تربیت به تربیت دانش آموزانی تمام ساحتی و در تراز سند تحول کمک می کنند.

وی همچنین افزود: باتوجه به این که شعار امسال آموزش و پرورش استان مدرسه زندگی، نشاط و پویایی و عدالت آموزشی مشخص شده است و در شرایطی که هدف اصلی وزارت آموزش و پرورش دور کردن فضای مدارس از تست گرایی و آزمون گرایی ست قطعا همراهی مدارس غیردولتی در این مسیر می تواند به ما در رسیدن به این هدف کمک زیادی بکند.

به اشتراک بگذارید :