21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ ۲۱:۰۴:۲۸
کد مطلب:  750765
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در همایش گرامیداشت هفته مدارس غیردولتی در مشهد:
حمایت از مدارس غیردولتی به رشد و توسعه آموزش و پرورش کمک خواهد کرد

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در همایش گرامیداشت هفته مدارس غیردولتی در مشهد گفت: حمایت از مدارس غیردولتی به رشد و توسعه آموزش و پرورش کمک خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی محمد محسن بیگی مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در همایش گرامیداشت هفته مدارس غیردولتی در مشهد عنوان کرد: در بحث تاسیس و راه اندازی مدارس و مراکز غیردولتی از دیرباز مشکلاتی داشته ایم و علیرغم چالش هایی که وجود داشته اما باور ما این است که حمایت مطلوب از این بخش می تواند به رشد و توسعه آموزش و پرورش کمک کند.

وی با بیان اینکه بهترین و بالاترین بهره وری در اجرای برنامه های دولت با مشارکت مردم محقق می شود افزود: امروز به واسطه مشارکت مردم شاهد اقدامات بسیار خوبی در حوزه مدارس غیردولتی هستیم.

محسن بیگی ادامه داد: نماد شاخص مشارکت مردم در یک حوزه کاری مدارس غیردولتی است و باور ما در وزارت آموزش و پرورش این است که باید فضای بیشتری برای فعالیت و نشان دادن اهمیت فعالیت مدارس غیردولتی ایجاد کنیم.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش این مدارس را کمکی بزرگ به دولت و مردم در بخش تعلیم و تربیت دانست و گفت: اگرچه گاها مشکلاتی در این حوزه وجود دارد اما قطعا بازدهی مثبتی که مجموعه فعالیت های مدارس غیردولتی در نظام تعلیم و تربیت داشته اند این اشکالات را پوشش می دهد.

محسن بیگی همچنین در خصوص وضعیت تحصیل دانش آموزان کشور در مدارس غیر دولتی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 1 میلیون و 800 هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی کشور مشغول به تحصیل هستند که این رقم نشان از اهمیت این مدارس در فعالیت های آموزشی و پرورشی کشور است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: با این حجم گسترده دانش آموز گاهی مشکلاتی نیز پیش روی ما هست اما نباید به واسطه این مشکلات تلاش های موسسان و فعالان را نادیده بگیریم.

به اشتراک بگذارید :