23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ ۱۴:۴۴:۳۰
کد مطلب:  754297
تأکید قائم مقام وزیر در امور بین الملل بر آموزش با کیفیت در مدارس ایران در خارج از کشور

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل با حضور در سفارت ایران در مادرید از مدرسه امام علی (ع) بازدید نمود.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل که برای شرکت در نشست بین المللی سیاست های عمومی حمایت از حق آموزش پناهندگان به اسپانیا سفر کرده است با حضور در سفارت ایران در مادرید از مدرسه امام علی(ع) بازدید نمود.

دکتر کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن حضور در سفارت جمهوری اسلامی و بازدید از مدرسه امام علی(ع) بر اهمیت آموزش و یادگیری با کیفیت دانش آموزان تاکید کرده و گفتند: در مدارس خارج کشور بویژه مدارس با جمعیت دانش آموزی کم، همواره نگرانی پایین بودن کیفیت آموزش وجود دارد اما معلمان می بایست با خلاقیت در برنامه ریزی آموزشی کمبودها و چالش های موجود را مرتفع نمایند.

قائم مقام وزیردر امور بین الملل افزود: وجود مدارس بین الملل و مدارس کشور میزبان فرصت خوبی برای بازدید از آنها و تبادل تجربیات و ظرفیت های آموزشی است، لذا مناسب است معلمان و دانش آموزان در طول سال با هماهنگی سفارت از چند مدرسه خارجی بازدید نموده و حتی برخی از تجربیات آنها را به مرکز ارسال  نمایند تا در مدارس داخلی هم بومی گردد.

 ایشان همچنین با برشمردن عوامل موثر در بهبود و ارتقای کمی و کیفی سطح آموزشی در مدارس خارج از کشور گفتند: در خصوص بهبود کیفیت آموزشی در مدارس خارج از کشور، استفاده از روش های نوین آموزشی بویژه آموزش مجازی،  بهره گیری از دبیران توانمند و متخصص، برنامه ریزی صحیح و کارآمد را مورد توجه جدی قرار داده ایم.

 در ادامه این بازدید خانم فیروزی مدیر مدرسه امام علی(ع) شهر مادرید گزارشی از اقدامات انجام شده  در مدرسه جهت ارتقاء کیفیت آموزشی، نحوه تعامل با اولیا و ذینفعان ارائه نموده و از حمایت های موثر سفارت جمهوری اسلامی در مادرید تشکر کردند.

 در پایان این بازدید قائم مقام وزیر ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در مدرسه مادرید از تلاش همکاران فرهنگی خارج از کشور در ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان ایرانی تشکر کردند و بر تلاش دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص تداوم فعالیت مدارس ایرانی در کشورهای مختلف و ارائه خدمات آموزشی موثر و با کیفیت  به هموطنان گرامی در اقصی نقاط جهان تاکید نمودند.  

به اشتراک بگذارید :