23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  754381
تجلیل از برگزیدگان دومین دوره مسابقه بین المللی مجازی عکاسی میکروسکوپی و ماکروسکوپی

آئین تجلیل از برگزیدگان دومین دوره مسابقه بین المللی مجازی عکاسی میکروسکوپی و ماکروسکوپی در داراب فارس برگزار گردید.

دومین دوره مسابقه بین المللی مجازی عکاسی ماکروسکوپی و میکروسکوپی به میزبانی دبیرستان استعداد های درخشان شهید دستغیب و پژوهش سرای فارابی داراب استان فارس در دو بخش مدارس داخل کشور و مدارس ایرانی خارج کشور به صورت غیرحضوری برگزار گردید.

 

این دوره از مسابقات در دروس علوم پایه زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم برگزار گردید و دانش‌آموزن متوسطه دوره اول و دوم، دبیران زیست‌شناسی و زمین شناسی و جغرافیا و علوم تجربی و معاونین فناوری و مربیان آزمایشگاه مدارس، دانشجو معلمان و اساتید دانشگاه فرهنگیان مجاز به شرکت در این مسابقه بودند.

سه هزار دانش آموز و معلم بیش از 8600 اثر به این دوره از مسابقات ارسال کردند که پس از ۳مرحله داوری ۵۸اثر از بین آثار ارسالی به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

دومین دوره مسابقات بین المللی عکاسی ماکروسکوپی و میکروسکوپی  در حالی به کار خود پایان داد که درسه  بخش عکاسی نجوم و پدیده های آسمانی، عکاسی ماکروسکوپی و میکروسکوپی زیست و زمین شناسی،  و فیلم کوتاه از آزمایشات فیزیک و شیمی،  تعداد 198 دانش آموزو همکار فرهنگی از 13 کشور جهان تعداد 550 اثر را به دبیرخانه این مسابقه ارسال نمودند.

پس از داوری از بین آثار رسیده سیزده دانش آموز و هشت همکار فرهنگی موفق به کسب رتبه های اول تا سوم این رقابت ها در بخش های مختلف شدند. آثار رسیده از مدارس خارج از کشور به این مسابقه شامل آثاری از کشورهای ترکیه ، الجزایر ، لبنان ، عراق ، روسیه ، پاکستان ، هند ، تاجیکستان ، آذربایجان ، جمهوری چک ، قطر ، امارات متحده بوده است

به اشتراک بگذارید :