13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ۲۰:۱۸:۱۱
کد مطلب:  755436
جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی
کسب رتبه برتر کشوری در جشنواره پژوهشی جابر ابن حیان توسط تیم دانش آموزی کلات

طاها ارجمند کلاتی، امیرمهدی رضاپور و ابوالفضل اردلان از آموزشگاه پیوند مهر شهرستان کلات با ارائه جادوی آکرلایت با موضوع رفع مشکل کم آبی، موفق به راهیابی به جشنواره پژوهشی جابر ابن حیان و کسب رتبه برتر در این جشنواره شدند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی ابوالحسن حقیقی معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم تجلیل از این دانش آموزان پژوهشگر گفت: هدف جشنواره جابر آشنایی با پرسش و پاسخگری و پژوهش است لذا راه و هدفی که برگزیده اید بسیار درست است.

حقیقی با اشاره به معضل کم آبی در ایران افزود: مساله کم آبی نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا به یک بحران تبدیل شده است پس باید یاد بگیریم چگونه با بحران آب و مشکلات آن روبرو شویم، از همین روی کار شما  بسیار کار با ارزش و پسندیده ای است و اکنون این ایده شما به یک محصول کاربردی تبدیل شده است .

داریوش پایسته مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات نیز در این مراسم گفت: شما دانش آموزان با توجه به وجود بحران کمبود آب در کشورمان توانستید با طرح خود راهکاری را برای حل این مشکل ارائه نمایید و ما بر این باوریم که توسعه و بالندگی علمی، پژوهشی و اجتماعی، عزت و اقتدار ایران اسلامی، با جدیت در آموزش، عدم محدودیت و در سایه اندیشه های والای فرزندان خوب و شایسته موجب کسب نتایج درخشانی خواهد شد.

در این مراسم از دانش آموز فرنیا فیروزیان نیز که توانسته بود در جشنوای تولید محتوای الکترونیک مقام سوم کشور را بدست آورد تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :