23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ ۱۹:۵۷:۴۲
کد مطلب:  757338
بررسی راهکارهای تقویت روابط موسسه آموزشی اکو با وزارت آموزش و پرورش

راهکارهای تقویت روابط موسسه آموزشی اکو با وزارت آموزش و پرورش در دیدار و گفتگوی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس موسسه آموزشی اکو مورد بررسی قرار گرفت

در دیدار و گفتگوی رئیس موسسه آموزشی اکو با دکتر کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل راهکارهای تقویت روابط آموزشی فی مابین ۸کشور عضو بویژه بین ایران ،ترکیه و پاکستان مورد بررسی قرار گرفت.

 در این دیدار که عصر روز چهارشنبه ۲۸آذر در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برگزار گردید دکتر کریمی ضمن عرض خیر مقدم به دکتر آکف کرچی رئیس موسسه آموزشی اکو شرح مختصری از همکاری وزارت اموزش وپرورش با این سازمان بین المللی را در طول چند سال گذشته ارائه نمود و ضمن ارزنده خواندن ظرفیت سازمان اکو به واسطه پیوندهای نزدیک فرهنگی و تاریخی مشترک بین کشورهای عضو ابراز امیدواری نمود تا  زیر ساخت های لازم برای ارتباط منسجم تر در عرصه علمی و آموزشی بین کشورهای عضو این سازمان فراهم گردد.

 دکتر آکف کرچی  نیز ضمن بیان تاریخچه تشکیل موسسه آموزشی اکو و نحوه تعاملات کشورهای عضو در زمینه های فرهنگی، آموزشی و علمی  از این موسسه  به عنوان یک سازمان موفق و خوش آتیه منطقه یاد نمود و نامشخص بودن مسیر ارتباط موسسه آموزشی اکو با سازمانها و وزارتخانه های متولی در ایران را یکی از موانع این موسسه دانست و ابراز امیدواری نمود تا  با تعریف راهکار مناسب این ارتباط برقرار گردد.

 در ادامه دکتر کریمی بر تلاش دو طرف  جهت تسریع در توسعه روابط  از طریق اجرای  برنامه های مشترک علمی و آموزشی تاکید نمود و از حضور و مشارکت موسسه آموزشی اکو به عنوان یک سازمان بین المللی طبق پروتکل دستگاه دیپلماسی کشورمان در اجرای پروژه ها، همایش ها و کارگاه های تخصصی آموزشی استقبال نمود و آمادگی مرکز امور بین الملل را به عنوان متولی مبادلات بین المللی وزارت آموزش و پرورش برای گسترش روابط علمی و آموزشی با کشورهای عضو اکو اعلام نمود.

در پایان دوطرف ضمن موثر خواندن این دیدار و گفتگو آن را زمینه ای برای تدوین چشم انداز همکاری های آتی فی مابین دانسته و بر تقویت آن تاکید نمودند.

لازم به ذکر است مؤسسهٔ آموزشی اکو نهاد علمی و آموزشی سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو است که مرکز آن در ترکیه می‌باشد. وظیفهٔ این موسسه گسترش همکاری و تبادلات آموزشی میان کشورهای عضو اکو است و وزارت آموزش و پرورش و مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از گشور بعنوان رابط ملی با موسسه اموزشی اکو تعیین گردیده است

به اشتراک بگذارید :