7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۱۰:۲۹:۳۲
کد مطلب:  765339
مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش در نشست مشترک منتخبین شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان‌ها با وزیر آموزش‌وپرورش؛
برنامه‌های تحولی آموزش‌وپرورش با حضور اولیا امکان‌پذیر است

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش در نشست مشترک منتخبین شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان‌ها با وزیر آموزش‌وپرورش گفت: برنامه‌های تحولی آموزش‌وپرورش با حضور اولیا امکان‌پذیر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور در نشست مشترک با منتخبین شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان‌ها که پیش از ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به اهمیت مشارکت و حضور اولیای دانش آموزان در فرایند تعلیم و تربیت اظهار کرد: برنامه‌های تحولی آموزش‌وپرورش با حضور اولیا امکان‌پذیر است و در همین راستا وزیر آموزش‌وپرورش بسیار به ذی‌نفعان نظام آموزشی اهمیت می‌دهد و تأکید دارد بستر لازم را برای مشارکت خانواده‌ها در فرایند تعلیم و تربیت فراهم کنیم.

وی افزود: آموزش‌وپرورش لایه سختی دارد که در برابر مشارکت مقاومت می‌کند و تلاش‌های زیادی هم انجام‌شده است که این لایه شکسته شود، اما مجموع قوانین و مقررات آن‌چنان با مشارکت سازگاری ندارد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان بابیان اینکه باید مسیری پیدا شود تا موانع مشارکت برطرف شود، خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش‌وپرورش باید برای ذی‌نفعان محیط مشارکت فراهم شود و این نگاه از سوی وزیر و معاونان وی وجود دارد و می‌خواهند برنامه‌ها از طریق مشارکت پیش رود.

عباسپور در پایان گفت: در سند تحول بنیادین تأکید شده است که خانواده باید در سیاست‌گذاری‌ها، تدوین برنامه‌ها و اجرای آن‌ها مشارکت داشته باشند و این مشارکت در سطح مدرسه وجود دارد و در حال حاضر به همان سطح هم محدودشده است، اما تلاش می‌کنیم که این مشارکت را در کلیت آموزش و پروش گسترش دهیم.

به اشتراک بگذارید :