5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۰۸:۳۱:۲۷
کد مطلب:  776266
چهار برابر شدن سرانه آموزشی کشور در چهل سالگی انقلاب

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور: سرانه آموزشی کشور نسبت به قبل ازپیروزی انقلاب 3 ونیم برابر افزایش یافته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک؛ معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای بازدید از فضاهای آموزشی و افتتاح چند پروژه آموزشی به دلیجان سفر کرد.

 رخشانی‌مهر از افزایش 3 ونیم برابری سرانه آموزشی کشور نسبت به قبل ازپیروزی انقلاب خبرداد و افزود:  سرانه آموزشی کشور پیش از پیروزی انقلاب یک ونیم مترمربع بوده است و این سرانه علی رقم افزایش چندبرابری تعداد دانش آموزان به پنج ودودهم  مترمربع افزایش یافته است.

وی گفت: یکی از اولویت های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس را تکمیل طرح های نیمه تمام است.

 رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به ساخت بیش از20درصد طرح های آموزشی توسط خیرین از عزم جدی دولت برای تکمیل پروژه های خیر ساز به منظور بهره برداری ازاین طرحها وایجاد انگیزه دربین خیرین خبرداد.

رخشانی مهر یکی دیگر از اولویت های وزارت آموزش وپرورش را استانداردسازی سیستم های گرمایشی اعلام کرد و از تخصیص اعتبارلازم برای این طرح خبرداد.

 نماینده دلیجان و محلات و عضو کمیسیون آموزش مجلس هم با اشاره به تعداد چشمگیر طرح های آموزشی نیمه تمام در شهرستان دلیجان خواستار نگاه ویژه برای تکمیل این طرحها شد.

سلیمی به اختصاص سه میلیارد دلار در برنامه ششم توسعه کشور از محل صندوق توسعه ملی برای نوسازی مدارس اشاره کرد و افزود: اختصاص این اعتبار باعث بهبود وضعیت فضاهای آموزشی وحل مشکلات این بخش خواهد شد.

وی از تخصیص اعتبار هزار و 850 میلیارد تومانی توسط دولت و افزایش هزار میلیارد تومانی آن توسط کمیسیون تلفیق مجلس در بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده خبرداد و ابراز امیدواری کرد: اختصاص این بودجه موجب تحول در روند مدرسه سازی کشور خواهد شد.

45 درصد فضاهای آموزشی استان مرکزی تاکنون مقاوم سازی شده است و 35درصد نیز نیازمند تخریب و بازسازی است.

227هزار دانش آموز در 2269مرکز آموزشی استان مرکزی مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :