14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۰۹:۴۲:۰۴
کد مطلب:  777126
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات:
نتایج ارزیابی عملکرد شاخص های اختصاصی و عمومی سال 1396 ادارات شهرستان ها اعلام شد

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، از اعلام نتایج ارزیابی عملکرد شاخص های اختصاصی و عمومی ادارات تابعه آموزش و پرورش این استان در سال 1396 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «رحمانعلی قره باغی» با اعلام این خبر افزود: نحوه سنجش عملکرد سال 1396 ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق به صورت مکانیزه  انجام شد و مطابق با مستندات ارائه شده، از طریق سامانه نظارت، مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: ارزیابی ادارات تابعه آموزش و پرورش استان مرکزی در سطح مناطق پانزدهگانه آموزشی این استان، همه ساله، در راستای تحقق  آیین نامه اجرایی مواد 81 و 82  قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل اجرایی آن، طی فرآیندی مستمر و به روش ترکیبی در سه مرحله به اجرا در می آید.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: این ارزیابی در مرحله نخست به صورت خود ارزیابی توسط کارشناسان ارزیابی شهرستان ها و مناطق تابعه صورت گرفت و پس از آن با ارائه مستندات لازم در سامانه تسما به بوسیله حوزه­ های تخصصی ذیربط استانی و اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل استان و وزارت  آموزش و پرورش انجام شد.

قره باغی با اشاره به شاخص های این ارزیابی اظهار داشت: ارزیابی در دو بخش شاخص های عمومی و اختصاصی صورت گرفت، که تعداد شاخص های عمومی ابلاغ شده در تمامی شهرستان ها و مناطق به طور یکسان بود اما تعداد شاخص های اختصاصی با توجه به موقعیت های آماری شهرستان و دانش آموزی متفاوت  بود.

وی افزود: پس از انجام سه مرحله ارزیابی و احصاء نتایج، در بخش شاخص های عمومی، شهرستان های فراهان، ناحیه یک اراک و ساوه رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: در بخش شاخص های اختصاصی نیز، به ترتیب کمیجان، محلات و فراهان حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

قره باغی خاطر نشان کرد: در مجموع و با احتساب امتیاز مناطق در هر 2 بخش، شهرستان های فراهان، کمیجان و ساوه موفق به کسب رتبه اول تا سوم در زمینه ارزیابی ادارات تابعه آموزش و پرورش استان مرکزی در سال 1396 شدند.

به اشتراک بگذارید :