5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ ۰۸:۱۴:۵۳
کد مطلب:  777858
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
شورای آموزش و پرورش در بسترسازی و ایجاد نگرش های جدید و تعریف مسیرها و راهکارهای اجرایی نقش بسزایی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نشست دویست و سی و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان زرندیه، گفت: شورای آموزش و پرورش در بسترسازی و ایجاد نگرش های جدید و تعریف مسیرها و راهکارهای اجرایی نقش بسزایی دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» در دویست و سی و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان زرندیه، با بیان این مطلب افزود: در دید عموم در تمام دنیا، نهاد تعلیم و تربیت بعنوان یکی از اساسی ترین مراکز تأثیر گذار در فرآیند رشد جامعه مطرح می باشد.

وی با اشاره به نامگذاری هفته ی شوراهای آموزش و پرورش گفت: قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش با ساختاری جدید و مترقی در سال 1372 تصویب شد که به موجب آن، مشارکت و همیاری سایر نهادها و دستگاه ها در امر تعلیم و تربیت به عنوان یک ضرورت اساسی عنوان شد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی ، با اشاره به رویکردهای نوین در زمینه تعلیم و تربیت و ضرورت حفظ مبانی و ارزشهای اخلاقی و دینی، خاطر نشان کرد: نسل امروز نسلی مطلع وهوشیار است و دانش آموزان را باید با راهکارها و ایده های جدید و رویکرد های نو در زمینه تعلیم و تربیت در جهت شکوفایی استعداد ها و تربیت نیروهای متخصص و متعهد هدایت کنیم.

فولادوند در ادامه، با اشاره به وضعیت آسیب های اجتماعی در سطح جامعه افزود: امروزه مجموعه ای از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه وجود دارد و خواه ناخواه به درون مدرسه کشیده می شود و باید در این زمینه هوشیار و راهکارهای مناسب در جهت کاهش آن را اتخاذ کرد.

وی با تأکید بر لزوم عملیاتی شدن دانش های فراگرفته شده در کلاس درس تصریح کرد: برگزاری جشنواره های دانش آموزی می تواند به عنوان یک زمینه مناسب در جهت شکوفایی استعداد ها و تبدیل دانش به مهارت موثر عمل کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی سپس با اشاره به فعالیت های چهل ساله انقلاب اسلامی به فضای آموزشی در سطح مدارس اشاره کرد و گفت: سرانه جهانی فضای آموزشی برای هر دانش آموز8 متر مربع تعریف شده است، این در حالی است که با جمعیت دانش آموزی در دوران قبل از انقلاب این رقم در کشور ما 1/5 مترمربع بوده و امروز با افزایش جمعیت چندین برابری میانگین کشوری 2/5 مترمربع در سطح کشور است .

فولادوند به اشاره به فعالیت های آموزش و پرورش در راستای ریشه کنی بیسوادی در سطح جامعه ادامه داد: در سال 1395 درصد باسوادی در افراد 10تا 49 ساله افزون بر 96 درصد است که ملاک 50 درصد بوده و در تمامی رده های سنی بالغ بر 86 درصد باسواد داریم.

وی در خاتمه ضمن تقدیر از  حضور مسئولانه و متعهدانه اعضا شورای آموزش و پرورش شهرستان زرندیه تصریح کرد: باتوجه به وسعت شهرستان زرندیه و وجود شهرهای مختلف در این شهرستان، شورای آموزش و پرورش بحمدالله دارای همگرایی و تعاملات بسیار سازنده با سایر دستگاه هاست که به عنوان یکی از شوراهای برتر در سطح استان مرکزی مطرح است.

گفتنی است 24 لغایت 30 دیماه با عنوان هفته شوراهای آموزش و پرورش نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :