5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ ۰۸:۲۳:۲۵
کد مطلب:  781012
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی خبر داد:
بهره برداری از 7 پروژه ورزشی همزمان با ایام مبارک دهه فجر در استان مرکزی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی از افتتاح 7 پروژه ورزشی همزمان با ایام مبارک دهه فجر در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مهدی دمنه» با اعلام این خبر افزود: به منظور تأمین یکی از شاخص های اصلی درس تربیت بدنی مبنی بر تأمین و تجهیز فضاهای ورزشی مورد نیاز دانش آموزان، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر 7 پروژه ورزشی در استان مرکزی به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: این هفت پروژه  ورزشی در داخل مدرسه و در شش منطقه استان به مناسبت گرامیداشت دهه فجر آماده افتتاح می باشند.

معاون تربیت بدنی و سلامت در ادامه تصریح کرد: پنج پروژه اطهر، بهار، فاطمه زهرا (س)، جراحی زاده و شاهد امام رضا (ع) به ترتیب در ناحیه دو اراک، ناحیه یک اراک، تفرش، ساوه، خمین و دو پروژه شهدای فرهنگی و اندیشه در زرندیه در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

دمنه افزود: در استان بیش از یکصد و بیست فضای ورزشی رو باز و سرپوشیده وجود دارد و هفت پروژه نامبرده که از محل تامین اعتبارات ملی و استانی به مرحله بهره برداری خواهند رسید، به فضای ورزشی استان اضافه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این پروژه ها با صرف اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی احداث شده اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت در در پایان یادآور شد: بنا بر اعلام دفتر فضاها و تجهیزات ورزشی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت متبوع؛ میانگین سرانه ورزشی در کشور 0.33 متر مربع است و این در حالی است که استان مرکزی  با دارا بودن یک متر مربع سرانه فضای ورزشی روباز و سرپوشیده مقام نخست در توسعه این شاخص را در کشور به خود اختصاص داده است.

 

به اشتراک بگذارید :