1 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ ۱۱:۴۸:۰۴
کد مطلب:  781350
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی:
4200 برنامه آیینی همزمان با دهه مبارک فجر در مدارس استان برگزار خواهد شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی از اجرای 4200 برنامه آیینی همزمان با دهه مبارک فجر در مدارس این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «علی شیرخانی» با اعلام این خبر افزود: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، برنامه های آموزش و پرورش در سطح مدارس، به دو بخش برنامه های آئینی و تبیینی تقسیم می شوند.

وی اظهار داشت: در بخش برنامه های آئیینی مطابق با برنامه ریزی صورت گرفته در سطح مناطق، بالغ بر 4 هزار و 200 برنامه در سطح مدارس استان طی ایام الله دهه فجر اجرا خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: با عنایت به اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، این برنامه ها با شعار « افتخار به گذشته امید به آینده »در سطح مدارس استان اجرا خواهد شد.

شیرخانی افزود: برنامه های تبیینی با محوریت دوره متوسطه اول و دوم به منظور تشریح دستاوردهای چهل ساله انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سطح مدارس اجرا می شود.

وی در ادامه تبیین شعار انقلاب را با رویکردی عقلانی و به دور از هر گونه افراط و تفریط را ضروری دانست و افزود: استفاده از قالب هنر نقش مهمی در تعمیق و اثر بخشی، رویکردها، سیاست و برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران دارد.

شیرخانی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را یک وظیفه ملی دانست و افزود: آشنا ساختن دانش آموزان با دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی موجب می شود که این نسل با هویت یابی، آینده انقلاب را تضمین نمایند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در سطح مدارس منتخب دوره  دوم متوسطه استان اظهار داشت: این طرح با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی طی ایام دهه فجر در سطح مدارس استان به اجرا در می آید.

به اشتراک بگذارید :