5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ ۰۹:۴۸:۱۷
کد مطلب:  781929
نشست کشوری سرگروه های آموزشی ادبیات فارسی در اراک برگزار شد

نشست کشوری سرگروه های آموزشی درس ادبیات فارسی دوره دوم متوسطه نظری به میزبانی استان مرکزی در شهر اراک برگزار شد.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در حاشیه برگزاری این گردهمایی به خبرنگاران گفت: استان مرکزی به عنوان دبیرخانه کشوری زبان و ادبیات فارسی اقدام به برگزاری نشست کشوری سرگروه های آموزشی درس ادبیات فارسی در اراک نموده است.

«مجتبی حیدری» اظهار داشت: همکاران ما در این دبیرخانه این همایش را با محور های انسجام بخشی به برنامه درسی زبان و ادبیات فارسی در متوسطه دوم، نقد و بررسی چالش های موجود در کتاب نونگاشت پایه دوازدهم و طراحی آزمون های سنجش عملکردی برای این دروس اقدام به برگزاری  گردهمایی سرگروه های آموزشی استان های سراسر کشور نموده اند.

وی افزود: در این نشست چگونگی رفع اشکالاتی که در این برنامه های درسی وجود دارد با حضور مولفین کتابهای نونگاشت پایه دوازدهم و به طور کلی دوره متوسطه  مورد بررسی قرارگرفت تا توسط سازمان تالیف و تدوین کتابهای درسی مورد بازنگری و اصلاح قرار بگیرد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: در خصوص شیوه های ارزشیابی از کتابهای نونگاشت به ویژه عبور از آزمون های مداد کاغذی و رسیدن به آزمون های عملکردی که بتواند مهارت های دانش آموزان را در تولید نوشته ها و مکتوبات بسنجد برنامه ها و آموزش هایی در این گردهمایی و نشست ارائه خواهد شد.

گفتنی است نشست کشوری سرگروه های آموزشی درس ادبیات فارسی به مدت 2 روز به میزبانی استان مرکزی در شهر  اراک برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :