24 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ ۱۴:۱۳:۰۵
کد مطلب:  782413
در سومین جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی رقم خورد:
8600 نفر از دانش آموزان استان در مرحله آموزشگاهی با همدیگر به رقابت پرداختند

سومین جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی به طور همزمان با شرکت 8600 نفر از دانش آموزان استان در سطح مدرسه ای برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «علی شیرخانی» معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با اعلام این خبر افزود: سومین جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی با هدف گسترش فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان و والدین آن ها و همچنین ایجاد انگیزه برای مطالعه بیش تر کتاب های درسی و غیر درسی برگزار می شود.

 وی گفت: در مرحله نخست سومین جشنواره ملی دانایی و توانایی 4 عنوان کتاب با توجه به شرایط سنی دانش آموزان انتخاب شده بود که دانش آموزان با مطالعه آن ها در آزمون سطح آموزشگاهی شرکت نمودند.

شیرخانی اظهار داشت: در مرحله آموزشگاهی این جشنواره ، کتاب های  " قصه گل های قالی " برای دانش آموزان دوره اول ابتدایی، " درد سر رازهای من " برای دانش آموزان دوره دوم ابتدایی، " مسافرخانه ماه نصفه " برای دوره تحصیلی متوسطه اول و در نهایت کتاب او " همنیشن فرشته ها بود " برای دانش آموزان متوسطه دوم در نظر گرفته شده بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: رتبه های اول تا پنجم هر  آموزشگاه در هر عنوان کتاب ذکر شده، در مرحله منطقه ای این جشنواره با مطالعه ی سه کتاب دیگر که در اسفند ماه سال 97 برگزار خواهد شد، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه افزود: مهارت خواندن از جمله مهمترین توانایی هایی است که با اجرای جشنواره ملی دانایی و توانایی، در دانش آموزان تقویت خواهد شد.

شیرخانی با اشاره به تأثیرات مثبت مطالعه و کتابخوانی در دانش آموزان اظهار داشت: پرورش قوه تخیل، بهبود حافظه و تمرکز در دانش آموزان از جمله اهدافی که با اجرای این طرح محقق خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، طی سه سال اخیر با اجرای  "جشنواره ی دانایی توانایی" در قالب مسابقات فرهنگی وهنری در صدد ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه ی مفید در بین این نسل کودک و نوجوان در مدارس کشور بوده است.

به اشتراک بگذارید :