24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ۰۸:۴۸:۴۷
کد مطلب:  782727
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
آغاز اعزام مرحله دوم کاروان های دانش آموزی راهیان نور

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، از آغاز اعزام مرحله دوم کاروان های راهیان نور دانش آموزی از ابتدای بهمن ماه در این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، « شهریار فولادوند» با بیان این مطلب افزود: در سال تحصیلی جاری افزون بر 6 هزار دانش آموز پایه های دهم و یازدهم دوره متوسطه دوم به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.

وی گفت: مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته، مرحله نخست کاروان های دانش آموزی استان مرکزی متشکل از 2 هزار 722 دانش آموز دختر از  12 آبان ماه با بدرقه مسئولین به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: در محله دوم که از ابتدای بهمن ماه آغاز شده است، بالغ بر 2 هزار و 700 دانش آموز پسر در دوره متوسطه دوم به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.

فولادوند تصریح کرد: نخستین کاروان دانش آموزی پسر استان مرکزی، متشکل از 195 دانش آموز ناحیه 2 اراک اول بهمن ماه اعزام شد.

وی تصریح کرد: از زمان آغاز مرحله دوم اعزام های دانش آموزان پسر، بالغ بر 630 دانش آموز، مربی و عوامل اجرایی از نواحی یک و 2 اراک و شهرستان ساوه، به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام و با نحوه مقاوت ایثارگران جنگ تحمیلی و سبک زندگی رزمندگان جبهه‌های نبرد حق علیه باطل آشنا شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: دانش آموزان اعزامی در اردوی ۳ روزه راهیان نور در جنوب کشور از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس از جمله شلمچه، مناطق عملیاتی والفجر ۸، فتح المبین و معراج الشهدای اهواز بازدید می نمایند.

فولادوند ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته بالغ بر 5 هزار و 600 دانش آموز استان ضمن بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور، با شرکت در برنامه های فرهنگی با ارزش ها و آرمان های دفاع مقدس آشنا شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به نقش موثر اردوهای راهیان نور در انتقال روحیه ایثار و فداکاری در دانش آموزان بیان داشت: اردوهای راهیان نور یکی از بهترین بسترها و مکان های پرورش و تربیت انسان هایی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: در اردوهای راهیان نور پیام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  با بیانی ویژه به نسل جوان و نوجوان منتقل می شود.

به اشتراک بگذارید :