7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ ۱۶:۲۷:۰۴
کد مطلب:  XGEVpAAD
وزير آموزش و پرورش:
همه مناطق کشور دارای پژوهش سراهای دانش آموزی می شوند

وزير آموزش و پرورش گفت: همه مناطق کشور دارای پژوهش سراهای دانش آموزی می شوند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، علی اصغر فانی در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزی مدرسه علامه حلی 3 تهران با بیان اینکه از راهبردهای آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است ، اظهاركرد : ما دوران کمّی را پشت سر گذاشته ایم و آنچه باید مورد توجه قرار گیرد ارتقای کیفیت است.

وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش در قالب پژوهش سراهای دانش آموزی جشنواره های جابرین حیان را برای دانش آموزان ابتدایی و جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی را در مقطع متوسطه و همچنین برگزاری المپیادهای دانش آموزی را در دستور کار دارد تصريح كرد : این جشنواره ها با هدف شناسایی استعدادهای دانش آموزان و رشد و توسعه آموزشی برگزار می شود.

وزير آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون در سطح کشور حدود 500 پژوهش سرای دانش آموزی فعال است که استعدادهای اساسی دانش آموزان در این مراکز شناسایی و رشد پیدا می کند خاطرنشان کرد: طبق هدف گذاری دولت یازدهم برای پژوهش سراهای دانش آموزی، قرار است هر منطقه آموزشی توسعه یافته و کمتر توسعه یافته حداقل دارای یک پژوهش سرا باشد.

فاني افزود : حدود 720 منطقه آموزشی داریم که 520 منطقه آن پژوهش سرا دارد و امیدواریم در سالهای 95 تا 96 همه مناطق دارای پژوهش سراهای دانش آموزی بشوند و همگام برای توسعه ایران اسلامی کار کنند.

به اشتراک بگذارید :