19 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ ۱۴:۳۴:۳۳
کد مطلب:  788952
پرورش دانش آموزان محقق و کاوشگر از اهداف اساسی تعلیم و تربیت است

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: پرورش دانش آموزان محقق و کاوشگر از اهداف اساسی تعلیم و تربیت است و معلمان در این زمینه نقش مهمی ایفا میکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی مهین منافی روز یکشنبه در جلسه سالانه کارشناسان تکنولوژی و گروههای آموزشی و مدیران پژوهش سراهای آذربایجان غربی با اشاره به کشف و شکوفایی استعداد دانش آموزان افزود: استعداد در همه دانش آموزان وجود دارد اما در هر فرد متفاوت است و خداوند به همه انسانها استعداد اعطا کرده است .
وی اضافه کرد: مدیران و معلمان باید متعالی بوده و اهداف متعالی داشته باشند چرا که هدایت دانش آموزان و شکوفایی استعداد آنان نیازمند معلمان و مدیرانی آگاه و با دانش بسیار است.
منافی اضافه کرد: برای تربیت ۵۹۴ هزار دانش آموز و شکوفایی استعداد آنان نیازمند تقویت استعدادها،شناسایی و شکوفایی آن است و فعال شدن انجمن های علمی توسط معلمان و معاونان لازمه این کار است.
وی ادامه داد: با نگاهی به رویکردهای جدید کتابهای درسی فعالیتهای خارج از مدرسه جایگزین مشق شب شده است تا بتوان کودکان را کاوشگر تربیت کرد؛ آموزش و پرورش خواهان تربیت کودکانی پرسشگر است و در این راستا جشنواره های متعددی برای دانش آموزان تعریف شده است.
منافی بیان کرد: براساس تعریف یونسکو سواد یعنی توانایی تغییر و افزایش سواد باید منجر به تغییر شود وقتی این موضوع محقق نشود یعنی فرد بیسواد است.
وی گفت: هم اکنون ۲۰ پژوهشسرا در ۱۸ منطقه آموزش و پرورش استان فعالند که دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم به ویژه متوسطه دوم از خدمات رایگان آن بهرمند میشوند.
وی افزود: رشته های آزمایشگاهی، رباتیک، نانو و بایو تکنولوژی از مهمترین بخشهای آموزشی پژوهش سراهای استان است.

به اشتراک بگذارید :