3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ ۱۶:۰۳:۰۰
کد مطلب:  792095
مدیرکل  قرآن، عترت و نماز خبر داد؛
برگزاری جشن تکلیف با حضور بیش از 600 دانش آموز پسرعشایر از سراسر کشور

مدیرکل قرآن، عترت و نماز از برگزاری جشن تکلیف با حضور بیش از 600 دانش‌آموز پسر عشایر از سراسر کشور در استان‌های کهکیلویه و بویر احمد و تهران خبر داد.

 به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، محمدرضا مسیب زاده در مصاحبه با خبرنگار این مرکز اظهار کرد در راستای توسعه فرهنگ نماز و انس بیش ‌از پیش دانش آموزان با نماز، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش، برگزاری جشن‌های عبادت، تکلیف و بندگی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

وی افزود: در دهه‌های اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت‌های خوبی درزمینه اشاعه فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان انجام‌شده است، برگزاری جشن عبادت که از سال‌ها قبل در مدارس انجام می‌شود، اغلب با اولویت دانش آموزان دختر برگزار می‌شد لذا اداره کل قرآن، عترت و نماز تصمیم گرفت با هدف تشویق دانش آموزان به این فریضه الهی در بخش پسران نیز چنین مراسم معنوی را برگزار کند.

محمدرضا مسیب زاده خاطرنشان کرد: در سال 1395 برای اولین بار جشن تکلیف پسران را در محضر مقام معظم رهبری با حضور بیش از 2200 دانش‌آموز برگزار کردیم، در این آئین باشکوه رهبر معظم انقلاب مسیر سعادت و مسئولیت‌پذیری را برای دانش آموزان ترسیم و راه هدایت را به‌روشنی تبیین کردند.

وی ادامه داد: علیرغم فعالیت‌هایی که در طول سال برای ارتقا کیفیت و کمیت نماز دانش آموزان نماز انجام می‌دهیم هرساله بخشی از دانش آموزان را به‌عنوان جامعه هدف انتخاب و ورودشان به سن تکلیف را جشن می‌گیریم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری دانش آموزان پسر عشایر به ‌عنوان جامعه هدف انتخاب و به‌صورت متمرکز در استان کهکیلویه و بویر احمد و شهرستان‌های استان تهران در جشن‌های عبادت حضور می‌یابند.

وی آمار دانش آموزان شرکت‌کننده در جشن تکلیف امسال را بیش از 600 نفر اعلام و عنوان کرد: نیمی از دانش آموزان در محیطی کاملاً عشایری در شهرستان گچساران استان کهکیلویه و بویر احمد و نیمی دیگر در استان تهران حضور می‌یابند.

مسیب زاده ادامه داد: در این دو برنامه استان‌های کشور که دارای جمعیت دانش‌آموزی عشایری هستند به دو قطب شمالی و جنوبی تقسیم‌شده و طی سه روز در جشن عبادت شرکت می‌کنند.

وی گفت : استفاده از اساتید برجسته دینی ، ارائه برنامه‌هایی با موضوع آشنایی با احکام و مراجع تقلید و تجربه عملی بندگی و عبادت ازجمله فعالیت‌های این مراسم معنوی سه‌روزه خواهد بود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز اظهار کرد: دانش آموزان عشایری نیمه جنوبی کشور از 24 تا 27  بهمن‌ماه در گچساران و دانش آموزان استان‌های نیمه شمالی کشور از 9 تا 11 اسفندماه در استان تهران در جشن عبادت شرکت می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :