24 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۱۴:۱۵:۰۰
کد مطلب:  798747
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی خبر داد:
شرکت بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رشته در پرسش مهر رئیس‌جمهور

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی از شرکت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رشته، دانش‌آموز و فرهنگیان در نوزدهمین پرسش مهر رئیس‌جمهوری خبر داد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، علی رمضانی اظهار کرد: رئیس‌جمهور امسال در آغازین روز بازگشایی مدارس دریکی از مدارس آموزش‌وپرورش شهر تهران حضور یافتند و پرسشی را بین دانش‌آموزان مطرح کردند. در راستای استمرار اجرای مسابقات فرهنگی هنری پرسش مهر طبق روال سال‌های گذشته، ابلاغ بخشنامه نوزدهمین پرسش مهر ریاست جمهوری با امضای وزیر آموزش‌وپرورش به مدارس سراسر کشور ارسال شد و بیش از ۲میلیون و ۲۰۰هزار نفر رشته، دانش‌آموزان و فرهنگیان اقدام به خلق آثار هنری کردند».

رمضانی افزود: «پس از طی مراحل داوری در سطح مدرسه، منطقه و استان، هر استان حداکثر ۱۵۴اثر برگزیده خود را که مجموعاً شامل حدود پنج هزار اثر منتخب استانی است، به دبیرخانه غیرحضوری کشوری تحویل خواهند داد».

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی به سؤال رئیس‌جمهوری اشاره کرد و گفت: «پارسال سؤال این بود که چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و امسال سؤال این بود که چه انتظاراتی در این زمینه‌دارید. دانش‌آموزان پاسخ دهند که چه کسی و کدام معلم بیشتر به آنان در زمینه مهارت‌آموزی کمک کرد و به نظر آنان کدام مهارت‌ها بیشتر برای آینده زندگی آنان مفید بوده و به کار می‌آید و مهم است. این موضوع سؤال رئیس‌جمهوری بوده است».

وی ادامه داد: «مخاطبان این سؤال دانش‌آموزان دختر و پسر همه دوره‌های تحصیلی به‌جز دانش‌آموزان دوره ابتدایی و معلمان تمام دوره‌های تحصیلی بودند».

رمضانی گفت: «در بخش فرهنگی رشته‌های ادبی (سخنوری، شعر و داستان کوتاه)، رسانه و فضای مجازی (وب‌نوشت) و در بخش هنری هنرهای دستی و تجسمی، گرافیک (تصویرسازی، پوستر و عکاسی)، طراحی، نقاشی و خوشنویسی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه (مستند، داستان و پویانمایی)، نمایشنامه‌نویسی (ویژه فرهنگیان) و هنرهای آوایی (سرود همگانی) ازجمله رشته‌های مسابقه در دو بخش هنری و فرهنگی است.

به اشتراک بگذارید :