5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ۱۵:۲۶:۳۷
کد مطلب:  799484
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان؛
روند تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان آغازشده است

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان در جمع مدیران آموزش‌وپرورش مناطق و نواحی استان خوزستان اظهار کرد: با دستور وزیر آموزش‌وپرورش روند تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان آغازشده است تا پیش از پیش شاهد مشارکت خانواده‌ها در فرآیند تصمیم سازی باشیم.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور در جمع مدیران آموزش‌وپرورش مناطق و نواحی استان خوزستان، تحول در آموزش‌وپرورش را منوط به اجرای صحیح مدرسه محوری دانست و اظهار کرد: بدون اهمیت بخشی به کانون مدرسه، توسعه‌ای در آموزش‌وپرورش اتفاق نخواهد داد.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین سرمایه یک جامعه نیروی انسانی است، خاطرنشان کرد: خانواده مهم‌ترین کانون جامعه است و توجه به این نهاد زمینه‌ساز تربیت نیروی انسانی پویا و توانمند خواهد شد و افزایش آگاهی خانواده‌ها در ارتباط با وظایف تربیتی و آموزشی آن‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات مدرسه را مرتفع کند و این مهم تنها از طریق تقویت انجمن‌های اولیا و مربیان در مدارس محقق می‌شود.

عباسپور با اشاره به تدوین منشور حقوق خانواده در وزارت آموزش‌وپرورش، گفت: در این منشور وظایف تربیتی خانواده‌ها نسبت به نهاد مدرسه مشخص‌شده است و وظایف مدارس در قبال والدین و دانش آموزان به‌صورت کامل تعیین‌شده است.

وی از تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان در آینده‌ای نزدیک در وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد و اظهار کرد: با دستور وزیر آموزش‌وپرورش روند تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش آغازشده است تا پیش از پیش شاهد مشارکت خانواده‌ها در فرآیند تصمیم سازی در سطح وزارت باشیم.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: تقویت نقش خانواده‌ها در حوزه تعلیم و تربیت مهم‌ترین رویکرد مجموعه انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش است لذا در مرحله اول اتاق اولیا و مربیان در ۱۰مدارس کشور ساخته خواهد شد.

عباسپور جهت‌دهی به مطالبات دانش آموزان و زمینه‌سازی برای پاسخگویی به این مطالبات مهم‌ترین وظیفه نهاد انجمن اولیا و مربیان دانست.

به اشتراک بگذارید :