6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵ ۱۴:۰۱:۱۸
کد مطلب:  Df4KL0Qw
وزیر آموزش و پرورشدر ديدار با رئيس سازمان صدا و سيما :
صدا و سیما و آموزش و پرورش دو نهاد فرهنگی و آموزشی هستند

وزیر آموزش و پرورش گفت : صدا و سیما و آموزش و پرورش دو نهاد فرهنگی و آموزشی هستند و هدایت جامعه را در ابعاد مختلف تربیتی بر عهده دارند.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، علي اصغر فانی پس از پایان جلسه با رئیس رسانه ملی اظهاركرد : صدا و سیما و آموزش و پرورش دو نهاد فرهنگی و آموزشی هستند و هدایت جامعه را در ابعاد مختلف تربیتی بر عهده دارند و امروز درباره همکاری های مشترک برای فراهم کردن هم افزایی در اجرای این رسالت جلسه ای با رئیس رسانه ملی داشتيم.

وزیر آموزش و پرورش تصريح كرد : مقرر شد؛ نماینده ای از آموزش و پرورش و نماینده ای از صدا و سیما پیش نویس تفاهم‌نامه همکاری را حداکثر ظرف یک ماه آماده کنند تا بعد از اینکه به امضای رؤسای دو دستگاه رسید آن تفاهم نامه به عنوان منشور همکاری های وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما در دستوركار قرار گیرد.

وي با بيان اين كه همکاری در اجرای سند تحول نظام آموزش و پرورش محور جلسه امروز بوده است، خاطرنشان كرد: در بخش هایی از سند تحول بنيادين آموزش و پرورش، همکاری با دیگر نهادها به خصوص رسانه ملی پیش بینی شده است.

فاني به شایعه تعطیلی مدارس تیزهوشان اشاره كرد و افزود: هیچ گونه فضای آموزشی و آموزشگاه های استعدادهای درخشان از جمله مدارس تیزهوشان تعطیل نشده است و دانش آموزانی که در دوره اول متوسطه در مدارس تیزهوشان بودند از کلاس نهم به کلاس دهم یعنی به دوره دوم متوسطه می‌روند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: آموزش و پرورش در بعضی استان ها و شهرستان ها در دوره دوم متوسطه ظرفیت اضافی دارد که آن ظرفیت اضافی را از طریق آزمون تأمین می کند، اما در بعضی استان های دیگر که ظرفیت اضافی ندارد همان دانش آموزان کلاس نهم به دهم تیزهوشان می‌روند و به هیچ وجه موضوع تعطیلی مدارس تیزهوشان صحت ندارد.

وی به پرداخت پاداش معلمان حق التدریس و بازنشسته ها اشاره كرد و گفت : پاداش بازنشستگان قرار بود به تدریج پرداخت شود و درباره حق التدریس ها نیز در حال پیگیری هستیم و دیشب تا دیر وقت در سازمان مدیریت و خزانه به دنبال تأمین اعتبار بودیم و امیدواریم بتوانیم پرداخت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با تاكيد بر اين كه از سال 95 به بعد، سال اجرای عملی سند تحول خواهد بود، بيان كرد : امیدواریم با اجرای تدریجی سند تحول بنيادين و فراهم ساختن زیرساخت های این سند، آموزش و پرورش مناسب تری داشته باشیم.

گفتني است؛ سند تحول نظام آموزش و پرورش کشور سال 91 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، این سند قرار است مبنای برنامه های وزارت آموزش و پرورش در سال های اجرای برنامه ششم (95 تا 99) قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :