29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ ۱۷:۵۹:۰۲
کد مطلب:  806452
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در وزیر آموزش‌وپرورش در همایش مشترک گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و تربیت فاطمی ؛
بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب چراغ راه امور تربیتی است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: تأمل و تعمق در سند تحول بنیادین و فرمایشات مقام معظم رهبری در این حوزه حاکی از اثربخشی امور تربیتی در تربیت متوازن دانش آموزان است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی، علیرضا کاظمی در همایش مشترک گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و تربیت فاطمی،  با اشاره به دستاوردهای امور تربیتی در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی گفت: امور تربیتی با نگاه مدبرانه شهیدان باهنر و رجایی برای جلوگیری از انحرافات فکری و اخلاقی شکل گرفت که تاکنون فرازوفرودهای بسیاری را پشت سر گذاشته است.

وی افزود: با آسیب‌شناسی این دوران می‌توان نقاط ضعف و قوت را پیدا کرد و برنامه‌ریزی‌های بهتری کرد اما بااین‌حال فعالیت‌های قابل‌تقدیر بسیاری انجام‌شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به اینکه حوزه امور تربیتی برای انجام فعالیت‌های خود تلاش بسیاری کرده است، اظهار کرد: در پرورش استعدادها، خلاقیت‌ها و مهارت‌های دانش آموزان، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، هماهنگی و همسازی در تمامی حوزه‌های، ترویج فرهنگ نمازاین حوزه موفق عمل کرده است.

کاظمی بابیان اینکه امور تربیتی برنامه‌ریزی‌هایی با توجه به اسناد بالادستی مانند سند تحول داشته است، گفت: تأمل و تعمق در سند تحول بنیادین و فرمایشات مقام معظم رهبری در این حوزه حاکی از اثربخشی امور تربیتی در تربیت متوازن دانش آموزان است.

وی تصریح کرد: به دلیل پیچیده‌تر شدن فضای تربیتی نیاز به تحولات و اصلاحات در حوزه امور تربیتی داریم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش تبدیل مجری تربیتی به راهبری تربیتی، توسعه مشارکت خانواده‌ها در امور تربیتی، حذف فعالیت‌های کم بازده و اجرای فعالیت‌های مدرسه محور، توسعه فرهنگ نماز، توسعه فضایل اخلاقی، توانمندسازی روحی و جسمی دانش آموزان، استفاده از ظرفیت گنجینه معنوی راهیان نور، تمرکز بر امور دینی و گسترش ترویج فرهنگ و... از برنامه‌های اصلی یا در دست اجرا دانست.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: بیانیه مقام معظم رهبری چراغ راه قرار می‌دهیم تا بتوانیم مسیر انقلاب را بهتر طی کرده و تحقق‌بخش فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم.

کاظمی تأکید کرد: مدرسه محور کردن فعالیت‌های پرورشی بدون سرانه ممکن نیست و به تخصیص مطلوب بودجه نیاز دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی خاطرنشان کرد: باید تشکل‌های دانش‌آموزی به‌عنوان بازوان اجرایی بیش از بیش تقویت شود و در تمام حوزه‌های آموزشی و پرورشی مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :