14 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ ۰۸:۴۱:۴۶
کد مطلب:  812145
همزمان با آغاز هفته احسان و نیکوکاری؛
آئین جشن نیکوکاری در مدارس استان مرکزی برگزار شد

همزمان با آغاز هفته احسان و نیکوکاری، آئین نمادین جشن نیکوکاری روز چهارشنبه (۱۵ اسفند) همزمان با سراسر کشور به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه کوثر اراک با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی،  «قنبر موسی نژاد» در این مراسم با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری در استان هم‌زمان با سراسر کشور با شعار  «عیدی برای همه»  برگزار می شود، ضمن تبریک به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری گفت: هفته احسان و نیکوکاری فرصتی برای دستگیری از نیازمندان و محرومین و ایجاد شور و نشاط در دل این عزیزان و خانوادهایشان است.

 مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان مرکزی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری با همکاری آموزش و پرورش، صدا و سیما و بسیج  برگزار می شود، افزود: امروز در سراسر استان مرکزی با همکاری مجموعه آموزش و پرورش در بیش از 1200 مدرسه در سراسر استان جشن نیکوکاری در حال برگزاری است .

 وی گفت: 6 هزار دانش آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی هستند و از خدمات این نهاد در سرفصل‌ها‌ی مختلف بهره مند می شوند.

 این مقام مسئول خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری جشن نیکوکاری درمدارس ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری و تبیین این فرهنگ از دوران کودکی در بین افراد است.

  موسی نژاد با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری فردا 16 اسفند ماه در سطح شهر با برپایی پایگاه‌های ثابت و سیار و پایگاه های مساجد و بسیج برگزار می شود، بیان کرد: این جشن در روز 17 اسفند ماه نیز در مسیر پیاده روی و پایگاه‌های نماز جمعه برگزار  خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: تمامی کمک هایی که در این مدارس جمع آوری می شود با تدبیر آموزش و پرورش، نظارت معلمان و مربیان و رعایت حفظ عزت و کرامت انسانی در بین دانش آموزان نیازمند همان مدارس توزیع می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه کمک و انفاق اظهار داشت: بهروز اکرمی افزود: جشن نیکوکاری نماد ایثار مال برای خوشنودی هم نوعان و برگزاری این نوع جشن ها در سطح مدارس به نوعی مشق کمک به هم نوعان و تمرین بخشندگی و نوع دوستی در بین آینده‌سازان جامعه اسلامی است.

وی بیان کرد: برگزاری جشن نیکوکاری در سطح ملی پیامی روشن به همراه دارد و پیام مهم جشن نیکوکاری این است که ایرانیان به فکر هم‌نوعان خود هستند و امسال مانند گذشته جشن نیکوکاری با همکاری کمیته امداد، آموزش و پرورش، صدا و سیما و مردم خوب استان مرکزی برگزار می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی عنوان کرد : با برگزاری چنین جشن های فرهنگ بخشندگی را در جامعه نهادینه کنیم  و نیازمندان با برگزاری جشن نیکوکاری و شرکت همه خیران  احساس کمبودی در سال جاری نداشته باشند.

 


سئوال از ما

به اشتراک بگذارید :