24 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ ۰۹:۳۲:۵۶
کد مطلب:  812256
اجلاسیه فرهنگیان شهید استان مرکزی اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش این استان گفت: اجلاسیه فرهنگیان شهید استان مرکزی اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» با بیان این مطلب افزود: اجلاسیه شهدای فرهنگی استان اردیبهشت ماه  سال در اراک برگزار می شود که در راستای برگزاری کنگره نقش حضرت امام(ره) و 6 هزار و 200 شهید استان می باشد.

وی افزود: در استان یک هزار و 200 شهید فرهنگی، دانش‌آموز و معلم وجود دارد، برهمین اساس اجلاسیه فرهنگیان استان در تاریخ 15 اردیبهشت سال 98 برگزار می‌شود، سخران ویژه آن هم وزیر آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: رویکرد اداره کل در برگزاری این اجلاسیه تغییر رویکرد کارهای معمول به سمت اجلاسیه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.

«شهریارفولادوند» افزود: برگزای این اجلاسیه نیازمند همکاری تمام دستگاه های استان برای توسعه گسترش فرهنگ ارزشمند شهادت و ایثار است.

وی در ادامه اظهار داشت: نرخ گذرتحصیلی از جمله مباحث مهمی است که در دستور کار شورای آموزش و پرورش استان قرار گرفته تا کارشناسان نسبت به این مهم مطالعات دقیق و جامع را انجام و در نشست های آتی گزارش کاملی را ارایه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مرحله مقدماتی علمی افت گذرتحصیلی در بین دوره ابتدایی اول به دوم طرح موضوع شده است.

فولادوند افزود: برخی نتایج نشان داده است که نرخ گذرتحصیلی دختران نسبت به پسران در برخی مناطق استان به علت ازدواج دختران، مهاجرت، ضعف پایه ای و قبولی در سایرمدارس بیشتر است.

وی اظهار داشت: در سرجمع استانی در طول سه سال در دوره ابتدایی به متوسطه اول سال 94 و 95 نرخ گذر تحصیلی 91 درصد بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: کوی کوثر اراک به 10 مدرسه 12 کلاسه نیاز دارد تا فضای لازم اموزشی تامین گردد.

وی اظهار داشت: دولت با اعتبارات خود توانایی ساخت این تعداد مدرسه را در کوی کوثر اراک ندارد بنابراین باید از ظرفیت خیران استفاده شود.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی نیز گفت: از 2 هزار و 100 مدرسه موجود در استان 700 مدرسه توسط خیران ساخته شده ‌است.

«علی فخاری» افزود: 20 فضای آموزشی در 6 ماه اول امسال و 19 فضای آموزشی در نیمه دوم امسال در استان ساخته شده است.

معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: 613 هزار و 794 کم سواد و بی سواد در سه دوره مختلف از سال 58 تاکنون در استان سواد آموزی را فراگرفته اند.

'علی محمد غلامی' افزود: جمعیت هدف در حوزه سوادآموزی در گروه سنی 10 تا 49 در جمعیت زنان و مردان مقایسه شده که نتایج آن نشان می دهد رشد سواد از سال 55 برای مردان از 56 درصد در سال 95 به 91 درصد افزایش یافته است.
معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: در حوزه زنان نیز در سال 55 رشد 26 درصد و سال 96، رشد 82 و 2 دهم درصد حاصل شده است
.

راه اندازی مجمع خیران در شهرهای تفرش، آشتیان، فراهان، خنداب و کمیجان توسط فرمانداری‌ و گزارش دقیق از نرخ گذر تحصیلی از مصوبات این نشست بود.

 227هزار دانش آموز در 2269 مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

 


سئوال از ما

به اشتراک بگذارید :