5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ ۱۳:۳۰:۳۸
کد مطلب:  813619
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
ماموریت اصلی سازمان دانش آموزی تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان در چارچوب سیاست‌های نظام است 

معاون پرورشی و فرهنگی در انتخابات هشتمین دوره مجامع اعضا و ششمین دوره مجمع مربیان سازمان دانش‌آموزی کشور، ماموریت اصلی سازمان دانش آموزی را تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان در چارچوب سیاست‌های نظام دانست .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در انتخابات هشتمین دوره مجامع اعضا و ششمین دوره مجمع مربیان سازمان دانش‌آموزی کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، به روایتی از امام صادق(ع) اشاره کرد که در آن بر ایمان و عمل صالح مبتنی‌ بر علم تاکید دارد. او همچنین در ادامه بر مبنای این حدیث راز و رمز ماندگاری و اثربخشی انسان و عمل او را اخلاص دانست.

وی افزود: «در نظام تعلیم و تربیت هدف اول شکل گرفتن و تربیت دانش‌آموزان نقاد و خلاق است. حضور دانش‌آموزان در سازمان و مجلس دانش‌آموزی بالاترین فرایند تربیت اجتماعی است‌ زیرا بر مبنای کار تیمی، خرد جمعی و احترام به آرای دیگران است.»

رئیس سازمان دانش‌آموزی گفت: «بنای کار ما در فعالیت‌های گروهی و اجتماعی و در دل مدرسه است زیرا در دل فعالیت‌های گروهی نقش و مسئولیت تعریف می‌شود.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: «با نقش‌پذیری خود در بخش‌های مختلف مسایل سیاسی و اجتماعی کشور اثربخشی کار و نقش خود را بالا می‌بریم.»

کاظمی گفت: «در دهه پنجم انقلاب و در چله دوم انقلاب با توجه به شرایط پیچیده تربیتی کشور و جامعه که کار تربیت را سخت کرده است، نیاز به تغییر اساسی در برنامه‌ها و رویکردهای خود در کف مدرسه داریم.»

او با طرح این سوال که آیا برنامه‌های سازمان را متناسب با نیاز روز و شرایط تعلیم و تربیت تغییر داده‌ایم؟ گفت: «ما ۴۵ هزار مربی پرورشی داریم اما در سازمان ۵۷ هزار مربی داریم که آنان بدون هیچ چشم‌داشت و انتظاری در بخش‌های مختلف در خدمت آموزش و پرورش هستند.»

رئیس سازمان دانش‌آموزی گفت: «باید برنامه‌ها را از نوع برنامه ملی در کف مدارس فعال کنیم و نقش دانش‌آموز را در اداره مدرسه پررنگ کنیم.»

کاظمی به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: «معتقدم سازمان دانش‌آموزی و تشکل‌های دانش‌آموزی در مدرسه می‌توانند به عنوان تشکل‌های پیشتاز در تحقق آرمان‌های انقلاب نقش اساسی را ایفا کنند.»

او از روسای سازمان دانش‌آموزی خواست در راستای اجرایی شدن بیانیه گام دوم گفتمان‌سازی این بیانیه را مشخص کنیم تا امید و نشاط در جامعه ساری و جاری شود همچنین برای این موضوع نیز برنامه‌ریزی داشته باشیم‌.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: «فعالیت‌های سازمان دانش‌موزی علاوه بر اینکه به تربیت اجتماعی و سیاسی دانش‌آموزان منجر می‌شود فعالیت‌هایی نشاط‌آور است. معتقدم سازمان شاید مهم‌ترین تشکیلاتی است که به معنای واقعی در راستای تحقق سند تحول بنیادین و سیاست مقام معظم رهبری برای تربیت دانش‌آموزان گام برمی‌دارد.»

به اشتراک بگذارید :