24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  813724
قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی در انتخابات هشتمین دوره مجامع اعضا و ششمین دوره مجمع مربیان سازمان دانش‌آموزی کشور؛
مهم‌ترین و بارزترین مولفه‌ای که آینده یک کشور را مشخص می‌کند آموزش ‌و پرورش است

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی گفت: باید تکیه‌گاه و نقطه ثقل سازمان دانش‌آموزی مربیان و دانش‌آموزان باشند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، انتخابات هشتمین دوره مجامع اعضا و ششمین دوره مجمع مربیان سازمان دانش‌آموزی کشور صبح امروز کار خود را با حضور امیرعلی نعمت‌الهی، قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی، محمد روشنی، قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی و علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش آغاز کرد.

روشنی در ابتدای این مراسم خطاب به حاضران گفت: خوشحالم چهره‌هایی را امروز می‌بینم که رای آوردند و به‌عنوان رکن چهارم سازمان دانش‌آموزی یعنی کنگره اعضا انتخاب شدند. بر اساس ماده ۱۳اساسنامه سازمان یکی از مهم‌ترین رکن‌ها کنگره اعضا و مجمع مربیان است.

وی گفت: مهم‌ترین، بارزترین و مشخص‌ترین مولفه‌ای که آینده یک کشور را مشخص می‌کند آموزش‌وپرورش است. برای نظر دادن درباره آینده کشور به آموزش‌وپرورش آن کشور و برنامه‌ریزی‌های آموزش‌وپرورش آن نگاه می‌کنند.

روشنی آموزش‌وپرورش را پرچم‌دار اصلاحات درکشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه دانست و گفت: مهم‌ترین رکن این پرچم‌داری مربی و دانش‌آموز است. هر کشوری که زمینه ایجاد مشارکت مربیان و دانش‌آموزان را فراهم کند یقیناً موفق است.

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی خاطرنشان کرد: امروز سازمان افتخار دارد که اعضای مربیان و دانش‌آموزان به‌عنوان رکن رکین این موضوع پیش‌قدم شده‌اند و در حیطه مهارت‌های اجتماعی، روش‌ها و منش‌ها فعالیت دارند.

روشنی مهم‌ترین موضوع امروز کشور را استمرار و بقای جامعه دانست و افزود: مهم‌ترین، بارزترین و شاخص‌ترین مؤلفه که استمرار یک کشور را مشخص می‌کند انتقال فرهنگ، باورها، ارزش‌ها، اخلاق و منش‌ها از طریق دانش‌آموزان است.

وی در ادامه افزود: هر کشوری که موفق شود و این شاخصه‌ها را به نسل بعدی انتقال دهد موفق است. مهم‌ترین عامل انتقال این فرهنگ آموزش‌وپرورش و در رأس آن مربیان و دانش‌آموزان است.

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی درباره نحوه انتخابات مجمع اعضا گفت: ما ۷۱۹شهرستان داریم که انتخابات در ۴۵هزار مدرسه و ۵۷هزار گروه برگزار شد. از هر مدرسه ۳نفر که مجموعاً ۱۳۵هزار دانش‌آموز در شهرستان به‌عنوان اعضای مجامع اعضا انتخاب شدند و از این تعداد ۵هزار و ۷۵۲دانش‌آموز به‌عنوان عضو هیات رئیسه در شهرستان‌ها معرفی شدند.

روشنی افزود: درنهایت ۲۵۶نفر به مرحله استانی راه یافتند که از آنان ۶۴نفر، مشتمل بر ۳۲نفر مرد و ۳۲نفر زن امروز در مجمع کشوری حضور دارند‌.

وی درباره انتخابات مجمع مربیان گفت: باید تکیه‌گاه و نقطه ثقل سازمان دانش‌آموزی مربیان و دانش‌آموزان باشند. بیش از ۵۷هزار مربی در ۷۱۹شهرستان داریم ۶۴نفر مشتمل بر ۳۲نفر زن و ۳۲نفر مرد در مرحله کشوری امروز حضور دارند.

شایان‌ذکر است این مراسم تا یکشنبه ۱۹اسفند در اردوگاه شهید باهنر تهران ادامه خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :