5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۱:۴۴:۱۱
کد مطلب:  815200
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
۱۰ میلیون دانش‌آموز در رزمایش نوروزی همیاران پلیس مشارکت دارند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از مشارکت حدود ١٠ میلیون دانش‌آموز در رزمایش نوروزی همیاران پلیس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی،  آماده‌باش نوروزی همیاران پلیس با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی و سردار سیدکمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا در مدرسه شهیدان آقا محمدی و حسین شیرین در روستای سولقان برگزار شد.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم اظهار داشت: امروز حدود ١٠ میلیون دانش‌آموز در رزمایش نوروزی همیاران پلیس مشارکت دارند.

وی گفت: مانور نوروزی همیاران پلیس در ٧۵٠ منطقه برگزار شد و حدود ١٠٠ هزار فرهنگی نیز در این راستا ما را یاری کردند. 

کاظمی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای زندگی راحت به آن نیاز داریم امنیت و آرامش است و برای احقاق این موضوع همه ما باید تلاش کنیم. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: یکی از وظایف آموزش و پرورش نهادینه‌سازی قانون و قانونمندی است. 

وی خاطرنشان کرد: همیاران پلیس می‌توانند با تذکرات دلسوزانه، سلامت خود، خانواده و دیگران را تضمین کنند. 

سردار کمال هادیانفر نیز در این رزمایش اظهار کرد: یکی از اهداف جدی که در ١٠سال گذشته در ایجاد پلیس همیار یا همیاران پلیس راهور در دستور کار بوده ایجاد نظام مسئولیت پذیری بین جوانان و نوجوانان به عنوان آینده سازان بوده است.


وی با بیان اینکه احترام به قانون نیز موضوع جدی مورد تاکید است گفت: متاسفانه امسال بیش از ١۴٨٠٠ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست دادند و  ١٣۵٠٠ نفر نیز مجروح شدند که بعضی از این جراحت ها نیز منجر به نقص عضو شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: توجه به فرهنگ‌سازی، ایمنی وسیله نقلیه و نقاط حادثه خیز است بنابراین قصد داریم با کمک مردم، پلیس یاران، سفیران فرهنگی و تمام دستگاه‌هایی که در این مورد نقش جدی دارند برای سال ٩٨ برنامه کاهشی را اجرا کنیم.  

سردار هادیانفر با تاکید بر اینکه یکی از عوامل عقب ماندگی کشور ها افزایش تصادفات و تلفات در جاده‌هاست، که جزو شاخص‌های عقب ماندگی در کشورهای در حال توسعه است گفت: در ١٣ سال اخیر حدود 10 هزار و 300  مورد کاهش تلفات داشتیم این ما باید با برنامه ریزی به شاخص‌های مطلوب برسیم.

وی با اشاره به مانور نوروزی همیاران پلیس گفت: این برنامه از امروز آغاز شده و به صورت سراسری در کشور اجرا خواهد شد.


وی در پایان با اشاره به شعار امسال پلیس راهور که «برخیز از خطر و آرامش در سفر» است گفت: یکی از انتظارات ما از همیاران پلیس نیز احترام به والدین است. بستن کمر بند، صحبت نکردن با تلفن همراه و رانندگی نکردن در هنگام خواب آلودگی از موضوعات مورد توجه ماست و به همیاران تاکید می‌کنیم که در نهایت ادب در راستای تحقق این مسائل ما را یاری کنند.

به اشتراک بگذارید :