17 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۴:۰۷:۲۵
کد مطلب:  815478
در ارزشیابی شایستگی محور، ارزشیابی دانش آموز در قالب سنجش عملکرد او مورد ارزیابی قرار می گیرد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی در گردهمایی مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش این استان گفت: در ارزشیابی شایستگی محور، ارزشیابی دانش آموز در قالب سنجش عملکرد او مورد ارزیابی قرار می گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مجتبی حیدری» با بیان این مطلب افزود: فرآیند یاددهی- یادگیری  شامل 5 گام است که مبحث ارزشیابی به عنوان گام آخر از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد .

وی اظهار داشت: در ارزشیابی شایستگی محور فرایند یادگیری شاملکلیه ی مراحلی است که یادگیرنده برای رسیدن به نتیجه یادگیری یعنی شایستگی کسب شده یا عملکرد مورد انتظار با استفاده از مهارت های شناختی و فراشناختی به آن دست می یابد.

حیدری تصریح کرد: در ارزشیابی شایستگی محور نتیجه یادگیری را می توان "شایستگی کسب شده یا عملکردی که انتظار می رود هنرآموز در پایان یک برنامه ی آموزشی  با ترکیب یکپارچه ی دانش، مهارت و جنبه های عاطفی- نگرشی هریک از حوزه های یادگیری در یک موقعیت واقعی نشان دهد، مشاهده نمود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی در ادامه در خصوص لزوم توجه به برگزاری مسابقات و جشنواره های دانش آموزی گفت: برگزاری این جشنواره ها نقش بسزایی در ارتقا کیفیت آموزشی در مدارس برعهده دارد.

وی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی جهت این رویداد ها از اول مهر تا پایان سال تحصیلی، خاطر نشان کرد: در امر برگزاری مسابقات و جشنواره ها مدیران باید سه گام اساسی شامل اطلاع رسانی و حساس سازی بین هنرجویان و هنرآموزان؛ مسئولیت دادن به افراد ذی صلاح و فرآیندی عمل کردن نه مقطعی را به منظور اخذ نتیجه مطلوب در این آزمون ها مدنظر قرار دهند. 

در ادامه جلسه فراهانی رئیس اداره فنی و کاردانش ضمن تشریح دستورالعمل  ارزشیابی شایستگی محور به اهمیت مطالعه مدیران محترم در جهت  ایجاد رشته های جدید با در نظر گرفتن وضعیت نیرو، تجهیزات و ...  اشاره نمودند.

در این جلسه همچنین کارشناسان اداره فنی و کاردانش دستورالعمل های مسابقات و جشنواره های هنرستانها  تببین نمودند.

گفتنی است گردهمایی مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان مرکزی در محل هنرستان دخترانه سهم الملک بیات برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :