5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۵:۱۷:۱۵
کد مطلب:  815572
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش؛
نهادینه‌سازی قانون و قانونمندی از وظایف آموزش‌وپرورش است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش از مشارکت حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز در رزمایش نوروزی همیاران پلیس خبر داد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، آماده‌باش نوروزی همیاران پلیس با حضور علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش و سردار سیدکمال هادیان‌فر، رئیس پلیس راهور ناجا در مدرسه شهیدان آقامحمدی و حسین شیرین در روستای سولقان برگزار شد.

علیرضا کاظمی در این مراسم گفت: امروز حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز در رزمایش نوروزی همیاران پلیس مشارکت دارند. مانور نوروزی همیاران پلیس در ۷۵۰ منطقه برگزار شد و حدود ۱۰۰ هزار فرهنگی نیز در این زمینه ما را یاری کردند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای زندگی راحت به آن نیاز داریم امنیت و آرامش است و برای احقاق این موضوع همه ما باید تلاش کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی یکی از نهادینه‌سازی قانون و قانونمندی را از وظایف آموزش‌وپرورش دانست و گفت :همیاران پلیس می‌توانند با تذکرهای دلسوزانه، سلامت خود، خانواده و دیگران را تضمین کنند.

کمال هادیانفر نیز در این رزمایش خاطرنشان کرد: یکی از اهداف جدی که در ۱۰ سال گذشته در ایجاد پلیس همیار یا همیاران پلیس راهور در دستور کار بوده ایجاد نظام مسئولیت‌پذیری بین جوانان و نوجوانان به‌عنوان آینده‌سازان بوده است. احترام به قانون نیز موضوع جدی مورد تأکید است. متأسفانه امسال بیش از ۱۴۸۰۰ نفر جان خود را براثر تصادف از دست دادند و ۱۳۵۰۰ نفر نیز مجروح شدند که بعضی از این جراحت‌ها نیز منجر به نقص عضو شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه افزود: توجه به فرهنگ‌سازی، ایمنی وسیله نقلیه و نقاط حادثه‌خیز است بنابراین قصد داریم با کمک مردم، پلیس یاران، سفیران فرهنگی و همه دستگاه‌هایی که در این مورد نقش جدی دارند برای سال ۹۸ برنامه کاهشی را اجرا کنیم. یکی از عوامل عقب‌ماندگی کشورها افزایش تصادفات و تلفات در جاده‌هاست، که جزو شاخص‌های عقب‌ماندگی در کشورهای درحال‌توسعه است. در ۱۳ سال اخیر حدود 10 هزار و 300 مورد کاهش تلفات داشتیم این ما باید با برنامه‌ریزی به شاخص‌های مطلوب برسیم.

وی با اشاره به مانور نوروزی همیاران پلیس اظهار کرد: این برنامه از امروز آغازشده و به‌صورت سراسری در کشور اجرا خواهد شد. شعار امسال پلیس راهور "برخیز از خطر و آرامش در سفر" است. یکی از انتظارات ما از همیاران پلیس نیز احترام به والدین است. بستن کمربند، صحبت نکردن با تلفن همراه و رانندگی نکردن در هنگام خواب‌آلودگی از موضوعات موردتوجه ماست و به همیاران تأکید می‌کنیم که در نهایت ادب برای تحقق این مسائل ما را یاری کنند.

به اشتراک بگذارید :