5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۶:۰۰:۰۰
کد مطلب:  815944
برگزاری جلسه هماهنگی کمیته‌های مسابقات بین المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام 

 جلسه هماهنگی کمیته های مسابقات بین المللی قران دانش آموزان جهان اسلام امروز عصر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، آخرین جلسه هماهنگی کمیته مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام در سالن جلسات معاونت پرورشی با حضور مسیب زاده، مدیرکل قرآن عترت و نماز ، رمضانعلی دشتکی مشاور رسانه ای معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، سیدمجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی شهرستان‌های استان تهران و اعضای کمیته های اجرایی این دوره از مسابقات برگزار شد .

در این جلسه برنامه ریزی های صورت گرفته برای اوقات فراغت متسابقین مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات نهایی اتخاذ شد.

گفتنی است، ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام هم‌زمان با مسابقات سراسری جهان اسلام از 16 تا 19 فروردین سال 98 در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار خواهد شد.

در مجموع 5 مسابقه تحت عنوان مسابقه بزرگسالان جهان اسلام، دانش‌آموزان جهان اسلام، نابینایان، طلاب علوم دینی و بانوان جهان اسلام برگزار خواهد شد. مرحله مقدماتی این کار در یک ماه گذشته آغاز و تیم جمهوری اسلامی ایران در زمینه خواهران و برادران انتخاب شد.

تاکنون حدود 100 نفر، 60 پسر و 40 دختر از 33 کشور در دو رشته حفظ و قرائت در این مسابقات شرکت کردند. این مسابقات سال گذشته با حضور 31 کشور بیشترین کشور شرکت‌کننده در 5 دوره برگزار شد و امسال شاهد رشد شرکت‌کننده‌ها هستیم.

امسال مرحله مقدماتی این مسابقات برگزار خواهد شد و سرآمدهای کشور انتخاب می‌‌شوند، آن‌ها در 3 روز در هتل هما با هم رقابت خواهند کرد و در 3 روز بعدی این رقابت در صحن علنی مصلی تهران با حضور تمام مردم، ویژه برگزیدگان این 3 مسابقه در بخش‌های بزرگ‌سالان جهان اسلام، دانش‌آموزان جهان اسلام و نابینایان خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :