15 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۰۸:۵۸:۰۸
کد مطلب:  816777
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
نبض کار آموزش و پرورش، در آموزش های هدفمندی است که منجر به تربیت می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در گردهمایی معاونین آموزشی مناطق پانزده گانه استان مرکزی، به میزبانی ناحیه دو اراک گفت: نبض کار آموزش و پرورش، در آموزش های هدفمندی است که منجر به تربیت می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، شهریار فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در این گردهمایی با بیان این مطلب افزود: وقتی تمام عناصر، کنار هم جمع شوند، برون داد اصلی مجموعه که عضو بسیار مهم تعلیم و تربیت است رقم می خورد.

وی ادامه داد: ما آموزش می دهیم که پرورش اتفاق بیفتد و تعلیم می دهیم که تربیت رخ بدهد؛ بنابراین، این دو بخش، جدایی ناپذیرند.

فولادوند تصریح کرد: کاهش محتوای درسی و به حداقل رساندن آن در مقابل افزایش توانمندی و اصرار بر توانمند سازی معلمین بسیار ضروری است، لذا شما با مدیریت درست این ابزار، توانایی علمی معلمان و آموزگاران را افزایش دهید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: توجه به مشکلات خاص دانش آموزان، از وظایف مهم شما به شمار می رود و فقط یک سیستم پویاست که می تواند این مشکلات را رصد کرده، چاره سازی کند و با بازتولید و بازتعریف این مسائل، به عنوان یک دغدغه، به رفع آن بپردازد.

وی همچنین افزود: فضای بسته افراطی، همیشه یکی از بزرگترین آسیب های ما در مقوله آموزش پذیری دانش آموزان است؛ لذا نگرش های ما در حوزه تعلیم و تربیت باید اصلاح شود که این امر نیازمند یک همفکری و تلاش مستمر و بزرگ می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با تشریح وظایف معاونین آموزشی، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم شما، ارتباط گیری با معلمان و مدیران به عنوان راهبر می باشد چراکه بعضی نگرش ها، اصل آموزش را مورد تخریب قرار می دهند.

وی در پایان تصریح کرد: نقش نگرش ها در پیشبرد اهداف بسیار مهم است و اگر می خواهید کاری، به نتیجه درست برسد گفتگو با همکاران را همیشه در الویت داشته باشید تا آموزش و پرورش به سرفصل اهداف خود برسد.

مجتبی حیدری، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی با تقدیر از زحمات مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی و مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک، از رویکرد ایشان در اهمیت به مقوله آموزش و خلق ایده ها، تشکر و قدردانی نمود.

علی دربندی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک نیز در این مراسم گفت: اطلاعات، به چهار صورت مبادله می شوند که قوی ترین آن، مبادله به صورت رودررو، می باشد؛ چراکه در کنار تبادل اطلاعات، تبادل نظرات و پیشنهادات کاربردی نیز صورت می گیرد.

وی ادامه داد: تبادل تجربه و دانش های نو، عامل پیشرفت است و شما به عنوان معاونین آموزشی می توانید تبادل نظر با همکاران بالادستی و پایین دستی خود را افزایش دهید و با این رویکرد مثبت، موفقیت بیشتری را کسب نمایید.

دربندی تصریح کرد: اگر میخواهید در کار سازمانی موفق باشید، دانستن چند آیتم ضروری است که مهمترین آن، داشتن اطلاعات کافی است یعنی اگر شما اطلاعات کامل و درستی از فعالیت های پیرامون خود داشته باشید، می توانید وقایع را کنترل نمایید.

در پایان این جلسه، تعدادی از معاونین آموزشی مناطق به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در حوزه خود پرداختند و نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.


سئوال از ما

 

به اشتراک بگذارید :