19 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۰۹:۳۱:۲۹
کد مطلب:  816839
در گردهمایی یک روزه کارشناسان ارزیابی و عملکرد آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان شد:
اجرای صحیح فرآیند ارزیابی، پویایی سازمان را در پی دارد

با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمین وکارشناس مسئول اداره ارزیابی و عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گردهمایی یک روزه کارشناسان ارزیابی و عملکرد آموزش و پرورش مناطق 15 گانه استان مرکزی در خمین برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان شد، عبد الرضا پیر حسینلو مدیر آموزش و پرورش خمین در ابتدای این جلسه گفت: ارزیابی و عملکرد فرایندی است که فعالیت کارکنان را اندازه گیری می کند و اگر این فرایند به درستی انجام شود مجموعه و سازمان ، پویا می گردد.

وی گفت: وجود نظام ارزیابی و عملکرد دقیق  و جامع علاوه بر ایجاد رقابت در بین کارکنان دستگاه ها می شود بلکه می تواند به ارتقاء کارکنان توانمند و مدیران شایسته شود و موجب پویایی و پیشرفت دستگاه های اجرایی شود .

پیر حسینلو  افزود: اگر شایستگی به نیاز تبدیل شود فرد تلاش می کند تا شایستگی اش تنزل نیابد و اگر می خواهد ارتقاء یابد باید شایستگی اش را توسعه دهد و اگر این مهم به یک فرهنگ تبدیل شود و در یک دستگاه فرهنگ سازی شود قطعا نظام شایسته سالاری  اجرایی می شود .

در ادامه جلسه سید محسن رضایی کارشناس مسئول اداره ارزیابی و عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی ضمن قدردانی از مدیر آموزش و پرورش خمین درخصوص  تمهید مقدمات برگزاری این جلسه در شهرستان خمین گفت: افزایش کارایی کارکنان ، پویایی دستگاه و تحقق نظام شایسته سالاری از مهمترین اهداف ارزیابی و عملکرد دستگاه ها می باشد .

وی گفت: ارزشیابی کارکنان ابزاری است که سازمانها و نیروی انسانی را در تامین شناخت از نحوه عملکـرد یـاری می کند  و هدف نهایی از ارزشیابی افزایش کارایی و اثربخشی سازمان  است .

در ادامه جلسه موصوعات مهم ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات  به صورت کارگاه آموزشی مطرح و هریک از کارشناسان به بیان نقطه نظرات خود  پرداختند .

به اشتراک بگذارید :