10 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۱۳:۱۵:۴۳
کد مطلب:  817240
به مناسبت هفته درختکاری انجام شد:
غرس درخت توسط کارکنان حوزه سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی، در محل اردوگاه زندان اراک و بوستان شهداء سوادآموزی

معاون سواد آموزش آموزش و پرورش استان مرکزی به همراه جمعی از کارکنان حوزه سواد آموزی استان، به مناسبت هفته درختکاری، اقدام به کاشت نهال در محل اردوگاه زندان اراک و بوستان شهداء سوادآموزی نمودند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری «حسین میرزایی» معاون سوادآموزی و همکاران حوزه سوادآموزی با حضور در محوطه مرکز یادگیری شهید مطهری اردوگاه زندان اراک اقدام به غرس چند اصله نهال با همکاری سوادآموزان ورئیس اردوگاه زندان اراک نمودند .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی طی سخنانی در این مراسم گفت: ما به یاد شهداء سوادآموزی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها هرساله در هفته منابع طبیعی ودرختکاری نسبت به احیائ و مرمت بوستان شهدائ سوادآموزی اقدام می کنیم.

وی همچنین به حفاظت از محیط زیست و استفاده صحیح از منابع طبیعی و ترویج فرهنگ درختکاری و تلاش برای ایجاد و توسعه پایدار تاکید کرد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان مرکزی، وتوزیع نشریه فرصت دوم ویژه هفته منابع طبیعی و برگزاری مسابقات فرهنگی انشاء نویسی با موضوع  منابع طبیعی را از جمله اقدامات این معاونت در راستای ترویج فرهنگ درختکاری در استان مرکزی برشمرد.

گفتنی است میرزایی همچنین طی بازید از کلاسها ی مرکز یادگیری محلی شهید مطهری اردوگاه کار درمانی زندان اراک گفت: تمامی زندانیان بی سواد وکم سوادی که وارد زندان می شوند می توانند در کلاسهای سوادآموزی شرکت کنند و جهت حضور آنها در کلاسهای سوادآموزی هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی سپس به آموزش و توسعه مهارتها در بین سواد آموزان تاکید کرد و افزود: زندان فرصتی برای ارائه مهارت ها ی مختلف به زندانیان است .

در پایان این مراسم رئیس اردوگاه کار درمانی و حرفه آموزی زندان اراک گزارشی از وضعیت کلاسهای سوادآموزی این اردوگاه ارائه نمود.

به اشتراک بگذارید :