24 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۰۸:۲۵:۰۳
کد مطلب:  819992
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در جلسه مشترک با معاون فرهنگی وزارت ارشاد:
معاونت پرورشی و فرهنگی یکی از مؤثرترین رسانه‌های توسعه و ترویج برنامه‌های فرهنگی است

اولین نشست هماهنگی بین معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی،  در آستانه سال جدید، اولین نشست هماهنگی بین معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در دفتر معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برگزار شد.

در این نشست ضمن تشکر از همکاری و تعامل معاونت فرهنگی ارشاد، برنامه‌ها و فعالیت‌های مرتبط معاونت پرورشی به ویژه در راستای برگزاری طرح 50 هزار نمایشگاه کتاب در مدرسه، جشنواره دانایی و توانایی، نمایشگاه بین‌المللی کتاب به اهم ظرفیت‌های موجود در دو معاونت پرداخته شد.

علیرضا کاظمی در این نشست گفت: برگزاری نشست‌های مشترک و مستمر دو معاونت، حضور فعال و مؤثر دانش‌آموزان در نمایشگاه کتاب، توسعه و ترویج کتابخوانی که با مشارکت بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر دانش‌آموز در دو سال اخیر انجام شده است، فعالیت در حوزه فرهنگی، حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر، جشنواره‌های قرآنی و فرهنگی برای ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی از جمله بحث های قابل پیگیری خواهد بود.

او ادامه داد: معاونت پرورشی و فرهنگی با دارا بودن ظرفیت بیش از 13 میلیون دانش‌آموز یکی از مؤثرترین رسانه‌های توسعه و ترویج برنامه‌های فرهنگی است که برنامه‌های فرهنگی را در جوانان و نوجوانان تبیین می کند.

در این نشست به دلیل نزدیک بودن به برگزاری نمایشگاه کتاب، موضوعات تسهیلات و یارانه خرید کتاب مورد گفت‌وگو قرار گرفت و مقرر شد مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان بابت تجهیز کتابخانه‌های مدارس توسط معاونت فرهنگی ارشاد اختصاص یابد.

حضور حدود 100 هزار دانش‌آموز از استان‌های تهران، شهرستان‌های تهران و البرز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، اختصاص مبلغ یک میلیارد تومان که سهم هر دو معاونت 50 درصد برای یارانه خرید کتاب توسط مدارس مناطق محروم و واریز مبلغ مذکور به حساب مدارس مجری طرح برای تجهیز کتابخانه‌های مدارس از جمله بحث های این جلسه بود.

موضوع محورهای همکاری مشترک به جلسات آتی واگذار و مقرر شد تفاهم‌نامه پیشنهادی معاونت پرورشی و فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد و پس از تأیید دو طرف منعقد شود.

به اشتراک بگذارید :