24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۰۹:۴۶:۱۴
کد مطلب:  820091
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در جلسه مشترک با معاون فرهنگی وزیر ارشاد؛
معاونت پرورشی و فرهنگی یکی از مؤثرترین رسانه‌های توسعه و ترویج برنامه‌های فرهنگی است

در اولین نشست هماهنگی بین معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش مصوب شد تا مبلغ یک‌میلیون و 500 هزار تومان بابت تجهیز کتابخانه‌های مدارس توسط معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اختصاص یابد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش به نقل از پانا، اولین نشست هماهنگی بین معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در دفتر معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برگزار شد.

در این نشست ضمن تشکر از همکاری و تعامل معاونت فرهنگی ارشاد، برنامه‌ها و فعالیت‌های مرتبط معاونت پرورشی به‌ویژه در راستای برگزاری طرح 50 هزار نمایشگاه کتاب در مدرسه، جشنواره دانایی و توانایی و نمایشگاه بین‌المللی کتاب به اهم ظرفیت‌های موجود در دو معاونت پرداخته شد.

علیرضا کاظمی در این نشست گفت: برگزاری نشست‌های مشترک و مستمر دو معاونت، حضور فعال و مؤثر دانش‌آموزان در نمایشگاه کتاب، توسعه و ترویج کتاب‌خوانی که با مشارکت بیش از یک‌میلیون و 500 هزار نفر دانش‌آموز در دو سال اخیر انجام‌شده است، فعالیت در حوزه فرهنگی، حجاب و عفاف، امربه‌معروف و نهی از منکر، جشنواره‌های قرآنی و فرهنگی برای ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی ازجمله بحث‌های قابل‌پیگیری خواهد بود.

وی ادامه داد: معاونت پرورشی و فرهنگی با دارا بودن ظرفیت بیش از 13 میلیون دانش‌آموز یکی از مؤثرترین رسانه‌های توسعه و ترویج برنامه‌های فرهنگی است که برنامه‌های فرهنگی را در جوانان و نوجوانان تبیین می‌کند.

اختصاص مبلغ یک‌میلیون و 500 هزار تومان بابت تجهیز کتابخانه‌های مدارس توسط معاونت فرهنگی ارشاد

در این نشست به دلیل نزدیک بودن به برگزاری نمایشگاه کتاب، موضوعات تسهیلات و یارانه خرید کتاب مورد گفت‌وگو قرار گرفت و مقرر شد مبلغ یک‌میلیون و 500 هزار تومان بابت تجهیز کتابخانه‌های مدارس توسط معاونت فرهنگی ارشاد اختصاص یابد.

اختصاص مبلغ یک میلیارد تومان برای یارانه خرید کتاب توسط مدارس مناطق محروم

حضور حدود 100 هزار دانش‌آموز از استان‌های تهران، شهرستان‌های تهران و البرز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، اختصاص مبلغ یک میلیارد تومان که سهم هر دو معاونت 50 درصد برای یارانه خرید کتاب توسط مدارس مناطق محروم و واریز مبلغ مذکور به‌حساب مدارس مجری طرح برای تجهیز کتابخانه‌های مدارس ازجمله بحث‌های این جلسه بود.

موضوع محورهای همکاری مشترک به جلسات آتی واگذار و مقرر شد تفاهم‌نامه پیشنهادی معاونت پرورشی و فرهنگی موردبررسی قرار گیرد و پس از تأیید دو طرف منعقد شود.

به اشتراک بگذارید :