25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ ۰۸:۲۸:۰۲
کد مطلب:  826073
معاون آموزش ابتدایی خبر داد:
برگزاری مرحله استانی جشنواره جابربن حیان در اردیبهشت ماه

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: مرحله استانی نهمین جشنواره جابربن حیان با حضور 300 اثر برگزیده ماه آینده در صومعه سرا برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نرگس دستیار با اشاره به شرکت 110 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی استان در مرحله آموزشگاهی خاطرنشان کرد: پس از بررسی آثار در سطح مدرسه، بالغ بر 6 هزار پروژه منتخب به جشنواره منطقه ای راه پیدا  نمودند و پروژه های برتر جهت داوری در سطح استانی برگزیده  شدند. وی افزود: از این میان 300 اثر برتر در قالب طبقه بندی، نمایش/ مدل، آزمایش و طراحی ساخت  از 34 منطقه استان گیلان به نمایش گذاشته خواهد شد. معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان ظهور و بروز ایده های خلاق را بر اساس تأکیدات سند تحول بنیادین، تحقق اهداف علمی، تقویت مهارت های زندگی و اهداف نگرشی از اهداف برگزاری جشنواره جابر بن حیان ذکر کرد.

دستیار با اشاره به اهمیت کارِ گروهی  در جشنواره جابربن حیان گفت: این جشنواره ضمن مشارکت خانواده‌ها و همسویی آنان با معلم و مدرسه، باعث ایجاد تعامل سازنده بین دانش آموزان  می شود و آنان در تمامی مراحل طراحی و ساخت پروژه ها از راهنمایی معلم خود بهره می برند.

وی کارآفرینی و مهارت افزایی را از کارکردهای جشنواره جابربن حیان دانست و گفت:  این جشنواره یکی از فرصت هایی است که می تواند سبب « رونق تولید » در جامعه شود و ما باید آموزش مهارت های زندگی و کار آفرینی را  از  دوره دبستان آغاز کنیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه با اشاره به تفویض دبیرخانه پروژه ها و دبیرخانه جابر بن حیان به استان گیلان در طول یک سال آینده خاطرنشان کرد: دبیرخانه جابر بن حیان پس از تفویض و با تدوین شیوه نامه و ارسال آن به همه استانها کار خود را آغاز کرده و در این راستا قرار است هشتمین دوره جشنواره کشوری جابر بن حیان در مرداد 98 به میزبانی استان گیلان برگزار شود.

 

به اشتراک بگذارید :