7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲ ۱۵:۳۵:۰۰
کد مطلب:  qQAgL0zB
پیام تبریک نوروزی وزیر آموزش و پرورش به دانش‌آموزان، فرهنگیان و خانواده‌ها:
دانش‌آموزان قدر دوران نوجوانی را بدانند/ لزوم تعامل والدین با اولیای مدرسه/ محصلان امانتی در دست معلمان

وزیر آموزش و پرورش در پیامی، نوروز را به دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا تبریک گفت و خطاب به محصلان عنوان کرد: قدر دوران کودکی، نوجوانی و جوانی را بدانید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر فانی با تبریک سال جدید، اظهارکرد: سال 1395 را به دانش‌آموزان، اولیای دانش‌آموزان و فرهنگیان سراسر کشور تبریک عرض می‌کنم.

وی در ابتدا به دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان کشور گفت: صبحت‌های بنده را به عنوان فردی که 46 سال معلم بوده و هنوز هم معلم است بپذیرید؛ قدر دوران کودکی، نوجوانی و جوانی را بدانید؛ وقتی سن بالا می‌رود حافظه کوتاه مدت ضعیف می‌شود.

فانی افزود: اگر مواردی که در جلسات هستیم را یادداشت نکنیم ممکن است مطالب را فراموش کنیم، اما علم در کودکی مانند نقشی بر سنگ است و اگر دانش‌آموزان مطالب را یاد بگیرند در ذهنشان باقی می‌ماند و می‌توانند از آن استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به اولیای دانش‌آموزان گفت: سرمایه‌ای بالاتر از فرزندان شما نیست، سعی کنند که بر تربیت بچه‌ها نظارت و وقت گذاری کنند و با مدرسه در تعامل باشند؛ مدرسه بدون همکاری اولیا و بدون راهنمایی اولیا و حضور آنها نمی‌تواند تربیت را کامل کند.

فانی همچنین خطاب به فرهنگیان سراسر کشور گفت: بار اصلی آموزش و پرورش بر دوش فرهنگیان و معلمان است؛ این دانش‌آموزان امانت‌هایی هستند در اختیار شما و قدر آنها را بدانید و در رشد و شکوفایی آنها کوشا باشید.

وی در پایان تصریح کرد: در یک جمله به تمام مردم ایران عرض می‌کنم آموزش و پرورش مهمترین نهاد این کشور است و همه کمک کنند.

به اشتراک بگذارید :